Уявіть, що ви народилися в 1900 році. Коли вам виповнюється 14 починається Перша світова війна і закінчується, коли вам вже 18 і з 22 мільйонами смертей.
Незабаром починається глобальна пандемія, грип під назвою “Іспанка”, яка вбиває ще 50 мільйонів людей. Ви переживаєте це все і ви живі, та неушкоджені, і вам на той час 20 років.
Потім у 29 років ви переживаєте світову економічну кризу, яка розпочалася крахом Нью-Йоркської фондової біржі, спричинивши інфляцію, безробіття та голод.
У 33-ті роки до влади прийшли нацисти. Вам 39 років, коли починається Друга світова війна і закінчується вона, коли вам 45. Під час Голокосту (Шоа) гине 6 мільйонів євреїв. Всього понад 60 мільйонів смертей…
А коли вам 52, починається Корейська війна.
Далі ви дожили до 64 і починається війна у В’єтнамі, а закінчується вона, коли вам вже 75…
Молоді люди, народжені в 80-х роках вважають, що їхні бабусі і дідусі не уявляють, наскільки складним є життя, а насправді вони пережили війни та катастрофи…
Діти 90-х років народження, яким зараз 20-30 років, вважають, що це кінець світу, коли доставка посилки займає більше трьох днів, або коли вони не отримують більше 15 вподобайок під своїми фотографіями в Facebook чи Instagram…
ХХІ століття – це такий період в історії людства, коли багато з нас живе комфортно, маючи доступ до безлічі видів розваг вдома і часто має більше, ніж насправді потрібно.
Але люди скаржаться на все, але при тому, що в них є електрика, телефон, інтернет, різного типу гаджети, їжа, гаряча вода та дах над головою.
А в далекому минулому нічого з цього не існувало.
Хоча людство пережило набагато важчі труднощі, воно ніколи не втрачало радості життя.
Можливо, настав час бути менш егоїстичними, перестати скаржитися і плакати, а радіти життю.
Автор – Роман Третьяк
Post Views: 46