Осіння посадка кущів смородини та аґрусу
Візьміть тваринний перегній та рослинний компост у пропорції 1:1, змішайте все з землею та додайте в посадкову ямку. Після посадіть в неї кущ смородини чи аґрусу.
Підживлення аґрусу
На початку зріжте з куща старе гілля, глибоко обкопайте його та внесіть 2 ст. л. суперфосфату. Він захистить кущ від грибкової хвороби та підмерзання. Підживіть кущ калійним добривом й для цього внесіть на 1 м2 20 г сірчанокислого калію. Деревний попіл внесіть по 1 л. банці один раз на 4 роки.
Змішайте відро перегною з 40 г сульфату калію.
Розчин курячого посліду у співвідношенні з водою 1:15.
А також коров’як в пропорції 1:10.
Підживіть рослину наприкінці вересня. Після розкладіть під кущем мульчу, щоб захистити її.
Підживлення кущів смородини
Його, також, проведіть в кінці вересня. Застосовуйте калійне та фосфорне добрива. Це може бути сухий курячий послід, який внесіть під час обкопування смородини. Для цього візьміть 0,8 кг. сухого порошку на площу 1 м2 або пролийте розчиненим у воді в пропорції 1:15. Поливайте цим розчином тільки міжряддя рослин, а після перекопайте та полийте землю. Наприкінці жовтня підсипте під кущі по 1/2 відра перепрілого перегною.
Згодиться й мінеральне добриво. Для цього використайте на 1 м2 суперфосфату 30 г, сірчанокислого калію 15 г чи змішайте 15 кг тваринного перегною з 40 г калійної солі та 60 г суперфосфату. Обприскайте кущі розчином з 10 л води, 3 г борної кислоти, 5 г марганцівки та 40 г мідного купоросу.
Добре реагує смородина на настій картопляного лушпиння. Залийте 1 л. банку лушпиння 10 л окропу, накрийте ємність та охолодіть. Зробіть навколо куща канавку та пролийте цим розчином.