Дитина нічого не їсть, окрім молока. Більшості матусь прагнуть розширити раціон своєї крихітки. І ось вони омріяні 6 місяців, а усі спроби ввести прикорм зазнають краху. Однак, це не привід для істерик. Та надважливо знайти в собі сили не вчиняти над дитиною та родиною справжнього терору.
В період до 1 року прикорм – це ознайомлення з продуктами, а основний раціон – це грудне молоко чи високоадаптована суміш. Для цього віку дуже підходять слова з одного відомого мультфільму: «Навіть трішки, чайна ложка – це вже добре».
Але буває і так, що вік в 1 рік вже подолано, але дитина все одно неохоче їсть різні продукти та є дуже перебірливою в їжі. Основне, що потрібно зробити – це аналіз крові для виключення залізодефіцитної анемії, в тому числі прихованої. Якщо в цьому плані все гаразд, вага та зріст вписуються в нижню межу норм ВООЗ, потрібно видихнути та трохи відпустити ситуацію. Краще зробити крок назад, а потім ненав’язливо почати знов.
Ось що потрібно, аби дитина сама захотіла їсти:
1. Слід садити дитину з собою за стіл – показувати, як вам смачно, пропонувати скуштувати зі своєї тарілки.
2. Виключити усі напої, окрім чистої води (особливо актуально до 1 року! Соки та компоти недопустимі в раціоні до 1 року, а потім – обмежено; чай – заборонено до 2-х років, а після цього його не поєднують з прийомами їжі, так як чорний чай перешкоджає засвоєнню заліза).
3. Виключити перекуси – печиво, кукурудзяні палочки та інші вуглеводні смаколики.
4. Забезпечити дитині активний рух та перебування на свіжому повітрі, щонайменше 3-4 години на добу.
Якщо ви не можете опанувати своє бажання будь-якою ціною нагодувати дитину, вам потрібен психолог, бо ви спричиняєте насилля над дитиною, що провокує ще більший протест проти їжі та породжує страхи та психологічні проблеми в дитини.
Дитина – це маленька людина, вона має право на свої смаки, ні в якому разі не потрібно намагатись приховувати продукти, це безглуздо. Дехто вважає, що якщо відлучити дитину від грудей, вона одразу почне нормально їсти. Це сама безглузда ідея – залишити дитину без єдиної їжі, яка їй до смаку.
Post Views: 30