Завдавати шкоди і псувати зовнішній вигляд хвойних рослин можуть не тільки шкідники та хвороби. А ще у цих рослин суттєві вимоги до світлового режиму або особливостей ґрунту, тому до вибору місця для посадки треба підійти особливо ретельно.
Жовтіє та обсипається хвоя
Пожовтіння хвої – поширена проблема. Його причиною може бути яскраве сонце та захворювання, серед яких одне з найпоширеніших – шюте. Ознаками цього захворювання є зміна кольору хвої, відмирання і обсипання. Хвороба може призвести до загибелі рослини.
Пожовтіння хвої також викликає іржа. Вона ослаблює рослина, створюючи сприятливі умови для шкідників і інших хвороб. Ця хвороба може поширитися на інші дерева і рослини, в тому числі плодові та декоративні.
Причиною втрати хвойними декоративності або їх загибелі часто бувають шкідники, як-то хермес, короїди, довгоносики, пильщики та інші.
Негативно вплинути на декоративність хвойних рослин можуть такі помилки у догляді:
- недостатній або надмірний полив;
- неправильна посадка;
- неправильне підживлення;
- нерозвинена коренева система у саджанця;
- вимерзання молодих саджанців.
Щоби хвоя була ідеальною
Аби ваші хвойні рослини були у всій красі, потрібно дотримуватися такого алгоритму дій.
- Обирати для посадки саджанці з добре розвиненою кореневою системою.
- Поливати саджанці засобами, які стимулюють утворення коріння.
- Правильно обрати місце посадки.
- Дотримуватися режиму поливання.
- Обов’язково навесні та періодично протягом сезону оглядати хвойні рослини.
- Регулярно здійснювати профілактичні обробки проти захворювань і шкідників спеціальними препаратами, починаючи з весни.
- Швидко реагування на будь-які зміни в розвитку рослини (зупинка росту, пожовтіння хвої, деформація гілок та інші).
- Укривати маленькі або ослаблені саджанці на зиму.
Як доглядати за хвойними рослинами протягом року
Навесні небезпечним для хвойників є яскраве сонце, тому невеликі рослини слід прикрити агроволокном або притінити. Накож навесні слід обрізати рослини, формуючу або санітарну.
У квітні можна садити хвойники. При цьому саджанець повинен обов’язково бути з грудкою землі, а ширина і глибина посадкової ями, більша на 20 см, підійде суміш з піску і торфу. Після посадки рослину треба ретельно полити, а ґрунт навколо замульчувати.
У травні слід починати підживлення, а влітку регулярно поливати, оглядати на наявність шкідників і ознак захворювань.
Восени слід обробити хвойники від хвороб і шкідників для профілактики. Також у цю пору можна садити саджанці. Молоді рослини на зиму треба укрити, а для високих зробити каркас та обтягнути агроволокном.