Налита кров’ю пляма на шкірі не лише болить, а спричиняє психологічний дискомфорт. Особливо якщо синець з’явився перед відповідальною подією… Про те, як швидко позбавитися неестетичної припухлості, розповіла народна цілителька Лідія БІЛІТЮК.
Потрібно не лише знати способи швидкого усунення синця, а й уміти його продіагностувати. Синець має кілька стадій розвитку: спочатку він червоного кольору, потім темніє до червоно-фіолетового, далі забарвлюється в синій, зеленувато-жовтий, поки зовсім не зникне. Якщо на останніх стадіях набряк та почервоніння не сходить, у рану потрапила інфекція і варто звернутися до лікаря.
Найпростішим засобом для усунення синців є йод: умочіть ватну паличку в рідину і намалюйте сітку на враженій частині тіла. Найкраще робити це перед сном: на ранок від йоду не буде й сліду. Рятує від синців настоянка календули, редьки та петрушки. Лавандова та розмаринова олії допоможуть швидше розсмоктатися гематомам. Одразу після забиття уражену частину тіла потрібно охолодити льодом або замороженими продуктами з холодильника. Це допоможе звузити пошкоджені судини і зменшити кількість крові, що потрапляє під шкіру. Наступного дня на синець потрібно накласти зігрівальний компрес, щоб активізувати циркуляцію крові й розширити здорові судини в ділянці забою.
Горілчаний компрес
Марлю змочити в горілці, перемотати вражене місце. Зверху загорнути вражене місце поліетиленовим пакетом або харчовою плівкою для зігрівального ефекту. Горілчаний компрес треба робити на ніч.
Буряк+мед
Натуральний мед має бактерицидну дію та здатність швидко загоювати рани. Синець швидко зникне, якщо змішати подрібнений на тертці буряк з медом і нанести цю кашку на вражене місце, зафіксувавши бинтом чи марлею. Компрес потрібно тримати на шкірі 2–3 год.
Цибуля+сіль
Звичайна кухонна сіль – чудовий очищувальний засіб. Дрібні часточки видаляють мертві клітини зі шкіри і сприяють швидкому розсмоктуванню гематом. Щоб приготувати компрес, треба дрібно натерти 3 середні цибулини і додати 1 ст. ложку солі. Кашку наносити на уражене місце двічі-тричі на день, витримати 1 год. За допомогою цього компресу не варто лікувати синці на обличчі, адже суміш подразнює слизову оболонку очей.
Домашня мазь проти синців та забоїв
Цибулину середнього розміру залити 100 мл соняшникової олії так, щоб вона її повністю вкрила. Нагріти олію на малому вогні та кип’ятити, поки цибулина не почорніє. Після того як вона охолоне, потрібно вичавити її в олію. Розтопити 100 г воску, дрібно натерти 1 ст. ложку господарського мила та додати до олії. Мазь ретельно перемішати і поставити у холодильник для охолодження. Користуватися домашньою маззю можна двічі-тирчі на день. Зберігати баночку із диво-засобом у холодильнику.
Оцет+йод
Налити у каструлю 500 мл оцту, всипати 3 ч. ложки солі. Суміш злегка підігріти й додати 5 крапель йоду. Марлю змочити в рідині, прикласти до місця забою та зафіксувати харчовою плівкою або бинтом. Витримати 20 хв.
Якщо синці з’являються занадто часто, вам не вистачає вітамінів С та К. Вживайте більше цитрусових, свіжої капусти, броколі, бананів, грецьких горіхів, оливкової олії, молока та листових салатів.