Раніше існував тільки кисіль з вівса, так як в ньому було досить крохмалю для природного загустіння.
Киселем його назвали не за ту ягідну кислинку, з якої ми всі знайомі, а за приємний натуральний смак, який виходить завдяки дріжджів або закваски.
Багатий мінеральний і вітамінний склад вівса так відомий, що його не соромно знати і напам’ять: вітаміни групи В, групи Р, А, велика кількість калію, магнію, заліза і фтору. За що ми так любимо вівсянку? За складні вуглеводи, які дають енергію на весь день і не відкладаються в жировий прошарок, а також за велику кількість клітковини.
Тільки уявіть, що велика частина цих багатств не засвоюється організмом в звичному вигляді каші. Щоб домогтися максимального ефекту, потрібно готувати ті самі вівсяні пластівці трохи довше, ніж 15 хвилин або півгодини. Для цієї мети якраз підходить кисіль, і підходить він абсолютно всім.
На відміну від інших рецептів кулінарної медицини, цей цілком може стати фаворитом тих, хто любить смачне оздоровлення. Кому слід включити в раціон вівсяний кисіль в першу чергу?
Список недуг, при наявності яких рекомендовано вживання киселю:
- виснаження;
- гіпертонія;
- виразки і гастрити;
- кишкові розлади;
- цукровий діабет;
- алергія;
- дисбактеріоз.
Білий кисіль має заспокійливу дію нормалізує обмін речовин, видаляє шлаки з організму і підтримує роботу нервової системи. Все це необхідно нам щодня, що робить його продуктом першої необхідності. Випивайте склянку такого киселю вранці і ввечері – й худніть без проблем.
Перевагою киселя перед іншими засобами для схуднення є можливість його споживання в необмеженій кількості. Дієта на киселі необов’язково повинна тривати певну кількість днів. Для плавного схуднення можна влаштовувати розвантажувальні дні – замість їжі весь день пити кисіль. Дієтологи рекомендують віддати перевагу не порошковим варіантів продукту, а приготованим самостійно так ви не завдасте шкоди організму консервантами. Не зберігайте готовий продукт довше п’яти годин у холодному місці. Певні правила допоможуть швидше скинути вагу:
- пити напій краще всього за півгодини перед сніданком або обідом;
- розвантажувальний день потрібно влаштовувати один раз за 7 днів;
- вживати багато води;
- замінити киселем обід і полуденок.
Як приготувати
Найшвидший спосіб приготування такого продукту як кисіль для схуднення – придбання готових сумішей. Тільки яку користь можна отримати з товарів, наповнених барвниками або добавками з хімією? Недоліком магазинного продукту є наявність крохмалю. Найкращим виходом із ситуації буде рішення самостійно приготувати напій. Ви уникнете додавання в організм непотрібних компонентів, які можуть перешкоджати скидання зайвих кілограмів. Рецептів приготування киселю, заснованих на природних інгредієнтах, є безліч:
- вівсяний;
- гречаний;
- кефірний;
- рисовий;
- буряковий;
- льняний.
Як приготувати вівсяний кисіль з геркулесу
Даний геркулесовий кисіль надає подвійну користь для організму: в рідкому вигляді речовини швидше всмоктуються, і організм поповнює нестачу вітамінів РР, Е і групи В. Овес усуває ризик розвитку атеросклерозу, пухлин і катаракти.
Інгредієнти:
- житній хліб – диплом чи інша частина – 50 г;
- мелені вівсяні зерна або геркулес – 500 г;
- вода – 3,5 л;
- кефір знежирений (або молоко) не холодний – 100 мл;
- знежирена сметана – 1 ст. л.
Зерна пересипати в ємність з кераміки або скла. Додати всі інгредієнти і залити водою. Ємність утеплити тканиною, накрити папером і залишити в теплому місці на 2 дні. Після бродіння процідити і поставити на невеликий вогонь. Поки суміш не стане густою, необхідно її варити.