Чому після свят часто погіршується настрій
У більшості людей після тривалих свят, як-то Різдвяних, погіршується настрій. Мали би відпочити, набратися сил і з натхненням повернутися до роботи, а дзуськи – ні сил, ні настрою, ні бажання вставати з ліжка. Причин цього явища кілька, і вони цілком природні.
- Зазвичай з початком нового року люди планують почати нове життя і все змінити. Та дуже швидко розуміють, що нічого не змінюється, рутина поглинає всі добрі наміри і великі плани. І тоді приходить розчарування і розпач.
- У результаті тривалих святкувань і посиденьок допізна збивається біологічний годинник, порушується режим сну. Від цього потерпає весь організм і виникає відчуття постійного роздратування.
- Зимові свята – це період очікування дива. А коли вони минають, а дива так і не відбувається, піднесений настрій змінюються на смуток і розчарування.
- Після тривалих вихідних не хочеться знову йти на роботу, повертатися до попереднього режиму праці, рано прокидатися, виконувати повсякденні завдання і повертатися до рутини.
- Причиною апатії, браку сил є також святкове меню. До цього призводить надмірне вживання жирного, смаженого, солодкого. У малих кількостях це піднімає настрій, а у великих – навпаки, пригнічує.
Що робити, щоб повернутися до звичного життя
- Згадайте, що календар – це умовність, а “нове життя” – це не якісь різкі грандіозні зміни, а поступові маленькі щоденні кроки. Ви можете їх почати робити будь-коли. Не тільки 1 січня і не тільки з понеділка.
- Поступово повертайтеся о звичного режиму життя. Не робіть насилля над собою! Спробуйте у перші робочі дні не ухвалювати важливі рішення, дайте собі час на відновлення робочого тонусу.
- Візьміть за правило “digital-detox” – обмежте користування смартфоном, читайте і слухайте менше новин, переглядайте соцмережі тільки протягом визначеного часу, не засинайте з телефоном у руках і лягайте в один і той самий час.
- Більше читайте, дивіться хороші фільми, спілкуйтеся, робіть те, що вас тішить і не забувати, що для цього треба знаходити час завжди.
- Тренуйтеся і багато гуляйте. Це нормалізує обмін речовин і гормонів, як наслідок – покращується і фізичний, і психологічний стан.
- Дайте собі чесну відповідь: чому ви не хочете йти на свою роботу? Можливо, час щось змінити? Наприклад, умови праці, режим, заробітну плату або кардинально змінити місце роботи чи навіть фах?
- Змініть харчування. Введіть в раціон більше овочів, уникайте солодкого – і невдовзі відчуєте, що настій покращився.
Post Views: 42