Що робити, щоб у морозилці не намерзав лід і її рідше розморожувати?

Швидко намерзає морозильна камера і її треба часто розморожувати? Ми підкажемо, у чому причина, як розморозити морозилку за одну годину і що робити, щоб розморожувати доводилося у 2-3 рази рідше.

Яка морозильна камера краща?

Морозильна камера із системою ноу-фрост (перекладається з англійської як немає морозу) має головну перевагу – менше мороки з її розморожуванням (розморожувати треба 1 раз на рік). А все тому, що така камера оснащена обладнанням, яке розганяє морозне повітря і випаровує зайву вологу, вона не осідає на стінках камери. Тому вони не намерзають і там не утворюється лід. Але при цьому продукти у морозилці ноу-фрост можуть трохи підсихати (їх потрібно заморожувати обов’язково у плівці або контейнерах).

Морозильні камери із крапельною системою охолодження схильні до намерзання льоду на стінках. тому їх треба частіше розморожувати (кожні 2-5 місяців) і видаляти лід, який накопичується на стінках. Адже від цього морозильна камера використовує більше електроенергії, щоб підтримувати температуру. Але у такій морозильній камері продукти не підсихають, краще зберігають вологу. А ще такі морозилки дешевші за оснащені ноу-фрост, а тому доступніші.

Що робити, щоб морозилку рідше розморожувати?

Якщо у вашій морозильній камері крапельна система охолодження (відсутня система ноу-фрос), її потрібно частіше розморожувати. Щоб на стінках морозильної камери утворювалося менше льоду і рідше виникала потреба її розморожувати, дотримуйтеся таких порад із догляду і швидкого розморожування.

  1. Експрес-розморожування. Для швидкого розморожування дістаньте всі продукти з камери, складіть у велику миску і накрийте теплою ковдрою – так вони не розтануть. У морозильну камеру на підставку поставте каструлю з гарячою водою і закрийте дверцята. Так лід розтане значно швидше, час від часу знімайте лід зі стінок дерев’яною лопаткою і ставте підігріту воду.
  2. Засіб проти намерзання льоду. Коли морозильну камеру позбавите льоду, вимиєте, насухо витріть. На всю поверхню стінок нанесіть гліцерин ватним диском. Так лід утворюватиметься значно повільніше.
  3. Правильно зберігайте продукти. Усі продукти, які кладете у морозилку, треба герметично запаковувати, щоб з їхньої поверхні не випаровувалася волога.
  4. Перевірте герметичність дверей. Затисніть аркуш паперу дверцятами і спробуйте вийняти його. Якщо папір легко виймається, то камера не герметична. У такому разі потрібно замінити гумовий ущільнювач на дверцятах.
  5. Перевірте технічну справність. Якщо лід утворюється переважно внизу камери, переконатися, що зливний отвір розташований вище лотка для конденсату і він не забитий. Перемерзання дренажної трубки – основна причина появи льоду в морозильній камері ноу-фрост.
  6. Відрегулюйте температуру. У морозильній камері оптимальна температура – 17-19 ОС. Нижчу температуру встановлювати не варто, бо це сприятиме утворенню льоду на стінках.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook