Цікаві ідеї для облаштування лоджій та балконів

Не знаєте, як облаштувати балкон чи лоджію? Тоді ці ідеї саме для вас!

Оздоблення лоджій і балконів: чим відрізняються приміщення

Багато хто вважає, що лоджія і балкон – поняття-синоніми, але це в корені неправильне твердження. Згідно першоджерел, поняття «балкон» розшифровується як виступ, а «лоджія» в перекладі з італійської мови означає «приміщення».

Більшість балконів, особливо в квартирах старого фонду, мають практично однаковий розмір. Всі вони характеризуються прямокутною формою, і в рідкісних випадках їх площа перевищує 3-4 м². Лоджія, в залежності від проекту, може мати будь-яку форму і площу, і дуже часто для збільшення житлової площі квартири приміщення об’єднують з основною територією.

Балкони і лоджії мають між собою як схожі риси, так і відмінні. Головною відмінністю одного приміщення від іншого є те, що балкон завжди виступає за фасад будівлі, в той час як лоджія розташовується в одній площині з зовнішньою стінкою.

Балкон відрізняється навісним пристроєм, і саме з цієї причини обмежуються його несучі здібності. Цю особливість також потрібно враховувати і при виборі матеріалів для обробки, щоб сильно не перевантажувати конструкцію. Крім вбудованого балкона, виділяють і прибудовані, несуча здатність яких визначається типом опор.

Більшість балконів і лоджій мають площу близько 3-4 кв. метрів.

Приміщення розрізняються і по конфігурації, і по розташуванню. Балкони також ділять на закриті і відкриті (вибір залежить від уподобань господарів). Найпоширенішим методом прибудови конструкції вважається застосування консольних балок, які заходять усередину споруди, саме на ці балки потім і монтується підлогу.

У будинках з цегли для установки балкона використовується консольна плита, закріплена за допомогою колон із залізобетону і кронштейнів. При такому способі монтажу приміщення може мати будь-яку площу і конфігурацію, але установка можлива не вище другого поверху.

Лоджії і балкони можуть відрізнятися по розташуванню і конструкції:

  1. Приставні. Кріпляться на бічних опорах, а для кращої підтримки застосовуються особові стійки.
  2. Навісні. Навішуються з використанням особливих кріплень, встановлених на фасаді.

Лоджії теж діляться на відкриті і закриті. Незалежно від типу приміщення, в будь-якому випадку рекомендують виконувати утеплення стін. При цьому краще, коли проводиться зовнішнє утеплення стін, не забирає корисну площу всередині приміщення. Що стосується вибору матеріалів для обробки балконів всередині, то тут можна використовувати такі ж варіанти, як і для ремонту інших приміщень в квартирі. Найбільш поширеним і дешевим способом вважається облицювання балкона вагонкою, яка може бути дерев’яною або пластиковою. Популярністю також користується клінкерна плитка і декоративний камінь. Багато хто віддає перевагу для створення більш привабливого зовнішнього вигляду використовувати комбінування матеріалів.

Як правило, балкони знаходяться зовні фасаду, а лоджії є частиною приміщення

З чого почати роботу на балконі?

Це залежить від функцій, які покладаються на приміщення. Конструкцію, яку бажають зробити продовженням житлової кімнати, слід оформляти відповідно до загального дизайну приміщення. У тому випадку, коли не планується робити перепланування, можна продумати незвичайний декор і розбавити інтер’єр оригінальними аксесуарами. Якщо переглядати фото обробки балконів всередині своїми руками, то можна помітити, що найчастіше застосовуються такі варіанти матеріалів:

  • керамічна плитка;
  • імітація натурального каменю;
  • оббивка деревом;
  • використання різьблення.

Перед тим як створювати інтер’єр балкона необхідно визначитися з призначенням приміщення. Навіть найпростіший варіант обшивки балкона можна вдало доповнити за допомогою помітних рольштор, римських штор або інших способів прикраси віконного отвору.

Вибір варіанту обробки приміщення вважається одним з найважливіших етапів виконання ремонту на лоджії або балконі, який і буде згодом визначати зовнішній вигляд приміщення. Перед тим як зробити балкон в квартирі, слід правильно підібрати будівельні матеріали з урахуванням особливостей мікроклімату в приміщенні. Важливо розуміти, що проведення робіт по утепленню здатне мінімізувати вплив перепадів температур, що відбуваються на вулиці.

При виборі матеріалів для обробки потрібно враховувати чи балкон відкритий чи засклений.

У будь-якому випадку при виборі матеріалів для облицювання слід віддавати перевагу хорошій сировині, яка добре переносить підвищення або пониження температури і є пожежобезпечною. Має значення і привабливий зовнішній вигляд обшивки. Щоб створити стильний балкон, потрібно звертати увагу на якість і привабливість матеріалу, вибирати варіанти, найбільш підходять для балконної обробки.

Перед тим, як оформити балкон відкритого або закритого типу, слід визначити, чи є можливість і бажання виконати утеплення, заміну старих склопакетів на сучасні, установку нових дверей. Всі ці заходи необхідно виконати до початку проведення фінального облицювання, щоб не пошкодити готові поверхні.

Найчастіше для балконів використовують плитку, вагонку, панелі і гіпсокартон.

 

Спочатку балкони передбачалося використовувати в якості міри безпеки проти пожежі, щоб в надзвичайній ситуації було легше евакуювати людини з багатоквартирного будинку.

 

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook