Сьогодні вже нікого не дивують діти з мобілками. Адже так зручно контролювати чадо за допомогою телефону! Однак фахівці застерігають: користуватися мобільним зв’язком треба розумно!
Щоб стільниковий мобільний зв’язок працював, потрібні базові станції, радіус дії яких від 7 до 15 кілометрів. Оскільки ринок мобільних операторів постійно розширюється, збільшується і кількість базових станцій. Медики переконують, що остерігатися треба не антен, а їхній, так би мовити, кінцевий елемент – телефон. Бо саме мобілки мають набагато більше випромінювання, ніж станції.
У момент пошуку абонента мобільним телефоном показники електромагнітного випромінювання перевищують граничні норми у десятки і навіть сотні разів. Аби убезпечити організм від такого впливу, треба під час виклику абонента та надсилання есемес тримати телефон на відстані витягнутої руки якнайдалі від тіла.
Результати дослідження впливу радіотелефонів свідчать: насамперед страждає центральна нервова система. Як тільки ви вмикаєте телефон, змінюється мозковий ритм, що чудово видно на енцефалограмі. Потім негативний вплив електромагнітних полів відчувають серце та судини, згодом і статева система людини. Загальні ж симптоми такі: підвищена втомлюваність, сонливість, тремтіння рук, пітливість, неспокійний сон, стан тривоги, на кінець дня – погане загальне самопочуття. До речі, так діють на людину всі електромагнітні поля, не тільки від радіотелефону.
Закордонні джерела подають багато інформації про те, що постійне користування радіотелефоном може призвести до онкологічних захворювань, зокрема пухлин головного мозку, лейкемії. Надто небезпечні мобілки для дітей. До речі, розмовляти їм мобілкою рекомендується не більш як 30 хвилин на день.
Ані вартість, ані марка телефону на ступінь опромінення не впливають. Фахівці не рекомендують захоплюватися мобілками з розширеними функціями.