Кріп. У домашніх умовах лікувати підшлункову залозу народними засобами можна, наприклад, кропом або його насінням. Одну чайну ложку подрібненої сировини (кропу або насіння) залити склянкою окропу, настояти годину, процідити. Випити за чотири прийоми.
Полин. Траву полину гіркого використовують у вигляді настою або спиртової настоянки. 1 ст. л. трави заливають 1 склянкою гарячої води, доводять до кипіння, кип’ятять протягом 3-4 хвилин, настоюють протягом 45 хвилин, проціджують. Приймають по 1-3 ст. л. за 15 хвилин до їди. Настоянку приймають по 1-2 ст. л. 3 рази на день за 15-20 хвилин до їжі. При призначенні препаратів полину хворим, що страждають хронічними захворюваннями підшлункової залози і жовчовивідних шляхів, зменшуються або повністю зникають болі, розлад травлення, поліпшується апетит, нормалізується стілець.
Овес. Переберіть овес, замочіть його і поставте в тепле місце. На другу добу, коли вівсяні зерна проростуть, промийте їх, просушіть і подрібніть в кавомолці, отриману вівсяну муку розведіть холодною водою, залийте окропом і кип’ятіть 1-2 хвилини. Після цього зніміть кисіль з вогню і настоюйте його протягом 20 хвилин. Потім процідіть і пийте. Вівсяний кисіль повинен бути завжди свіжим, тому його треба готувати безпосередньо перед вживанням.
Картопля і морква. Візьміть 2-3 середні картоплини і 1-2 морквини. Ретельно помийте. У картоплі тільки вирізати вічка, саму шкірку зрізати не треба. Після чого пропустіть через соковижималку, маємо отримати 200 грам соку. Сік випивають за півгодини до їди. Курс лікування 7 днів, після перерву на тиждень. Потрібно провести 3 курси лікування.
Цикорій і морська капуста. При хронічному панкреатиті тако добре пити цикорій (заварюючи його як каву) з молоком й регулярно вживати морську капусту без гострих приправ.