Закручується до верху та утворюється так звана «лодочка»
Це означає, що помідори вразила картопляна тля. Для знищення тлі — необхідно провести обприскування засобами для боротьби з колорадським жуком – Іскра, Конфидор, Тангер. Ви помітите, як тля на старих листках посохне, а нові листочки будуть зростати здоровими.
Також, на це може сприяти погодні умови. Так буває, коли температура вдень становить понад 35 градусів. Це відбувається через те, що ґрунт сухий, з’являються тріщини та розривається коренева система. Для цього необхідно внести мульчу на грядки та змочити її водою. Листя ввечері обприскайте Новосилом та додайте мікроелементи.
Закручується вниз
Це може свідчити, що помідори вразив бактеріальний рак. Також хворобу можна діагностувати, якщо листя скрутилося, потім стало бурого кольору та засохло. Якщо зрізати стебло, ви помітите на зрізі буре кільце. Такі саджанці необхідно прибрати з грядки. Якщо таких кілець не має на зрізі, то рослину можна поки не видаляти. Це може бути звичайна нестача фосфору, бору або інших мікроелементів. Для цього необхідно провести обприскування такими препаратами, як Сударушка, Рязаночка, Полімікро, Мастер, Кемира.
Нестача крейди або внесли велику кількість марганцю
Якщо не вистачає кальцію, листя закручується догори. Ви можете помітити, як на помідорах відмирають точки зростання, а на плодах з’являється вершинна гниль. Необхідно внести добриво – кальцієву селітру.
Необхідно вносити марганець, у розрахунку — на відро води – кількість марганцю на кінчику ножа. Тоді, ви ніколи не зустрінетесь з передозуванням марганцю.
Листя завивається через передозування калієм
Листя по краях починає скручуватися та потім взагалі відмирає. Дрібні прожилки стають блідного кольору, а краї листя стають бурого кольору. Картопляне бадилля стане вам на поміч та допоможе виростити гарний врожай помідорів.