Змішані посадки (коли поряд садять різні рослини) мають кілька вагомих переваг.
- Менше проблем виникає із хворобами, адже рослини схильні до різних захворювань та не інфікують одна одну.
- Менше проблем зі шкідниками. Іноді рослини, навпаки, відлякують шкідників одна від одної.
- Квітник стає красивішим, доповненим, він довше має красивий вигляд (одні рослини зацвітають, коли відцвітають інші, ще одні створюють фон, підкреслюють красу основної рослини).
Як компонувати троянди з іншими рослинами
Насамперед слід визначитися із видом квітника: чи це буде розарій, де інші рослини тільки створюють фон і підкреслюють красу троянд; чи це буде міксбордер, де головну роль відіграватимуть не тільки троянди, а й інші квіти.
Обов’язково врахуйте вимоги рослин до освітлення, вологості, поживних речовин тощо. Не варто садити поряд із трояндами сонцелюбні квіти: троянди їх затінять – і рослини загинуть або будуть мучитися. Також поряд з трояндами не варто садити потужні рослини, які швидко розростаються, інакше вони будуть пригнічувати троянди.
Додайте акцентні рослини
Із трояндами чудово поєднуються високі рослини, які одразу кидаються в очі, наприклад, міскантус китайський. Це багаторічний злаковий кущ (дуже висока трава, може досягати 2 м), яка не втрачає декоративності впродовж усього року. Ця рослина додасть квітнику родзинки та незвичайного вигляду. Також біля троянд можна посадити інші трави: спартину, молінію, куничник.
Ефектний вигляд має поєднання троянд і туй та ялівцю. Тим паче ці вічнозелені прикрашатимуть клумбу навіть взимку.
Також поряд із трояндами можна посадити високі багаторічники, які красиво цвітуть, наприклад, наперстянку або коров’як. Їх можна посадити групами у різних місцях розарію. Але їх треба також поєднати за кольором квітів, щоб мали гармонійний вигляд.
Рослини другого плану
Ці рослини мають залишатися привабливими упродовж всього сезону. Так, гарну компанію трояндам можуть скласти хости, герань, манжетка, середньорослі трави, карликові хвойники, низькорослі спіреї тощо.
Якщо хочете доповнити квітник рослинами із незвичайним листям, посадіть сріблясту полинь, чистець шершистий. Ці рослини мають листя із сіруватим забарвленням, тому вони гадно пасуватимуть до троянд із білими або рожевими квітами. Оранжеві і жовті квіти гарно поєднуються із пурпуровою гейхерою, циміцифугою, шоколадного кольору осокою.
Фонові рослини
Вони доповнюють квітник і роблять його довершеним, заповнюють порожні місця на квітнику. Дуже красивий вигляд поряд з трояндами мають рослини з дрібними квітами, наприклад, гіпсофіла, лаванда, шавлія, гейхери.
Найкращі дуети
- Троянди і клематиси – це пара стане окрасою будь-якого подвір’я. Найкраще у пару до плетистих троянд обирати зимостійкі, із крупними квітами, швидкоростучі і такі що цвітуть, на пагонах поточного року (їх восени сильно обрізають).
- Троянди і виноград – класичне поєднання родом із середньовічної Європи. Ці рослини однаково вкривають на зиму, тому це не тільки красиво, а й зручно. Хороша ідея – посадити троянди і виноград по периметру бесідки. Потрібно на відстані 1 м вадити виноград і плетисті троянди.
- Троянди і дельфінуми. Високі дельфінуми чудово виглядають позаду троянд.
- Троянди і флокси – чудове поєднання. До речі, флокси продовжують цвісти тоді, коли троянди вже відцвіли. А ще вони невибагливі і їх легко пересадити.