Корисні вправи для легень. Робіть щодня!

Чому б не зробити це, коли вдома і так сидіти нудно!

Тренуємо і лікуємо легені

Помирають не від самого коронавірусу, а від його ускладнень. Легені запалюються і зрештою в них формується сильний набряк. Легеня не справляється зі своїми прямими завданнями по насиченню крові киснем. Тому що в кращому стані легені, то більше шансів вижити.

Але спершу про те, як ми дихаємо. Основним дихальним м’язом є діафрагма. Вона відділяє грудну порожнину від черевної і працює, здебільшого у стані спокою. При фізичних навантаженнях чи стресі працюють допоміжні дихальні м’язи. Це міжреберні та грудні м’язи, а також м’язи шиї та плечового поясу.

Дихальна вправа

Перше, що має бути у вас вдома, це надувна іграшка чи подушка. Так-так! Дістаємо з антресолів коробку з речами для поїздки на море, витягуємо надувні матраци, круги і дитячі м’ячики і ДУЄМО!!! По п’ять хвилин щодня, вранці і ввечері, коли здорові, і двічі на годину, коли вже захворіли. Сенс простий, збільшуємо силу усіх дихальних м’язів і життєвий об’єм легенів також збільшуємо.

Дихання квадратом

Вдих, пауза, видих, пауза. Дуже просто. Є два варіанти виконання.
Саме квадратом, де кількість часу на кожну сторону буде однаковим. Типу 4-4-4-4. Паралелепіпедом – пауза коротша за вдих і видих. Типу 4-1-4-1. І так 5 хвилин, двічі на день.

Дихання з опором

Повільно вдихаєте носом, видихаєте через шпаринку у стиснутих губах. Неначе задмухуєте свічку на торті. З нагоди святкування дня народження. До якого ви неодмінно доживете. Видихати краще довше, аніж вдихати. 5-10 хвилин, також двічі на день.

Діафрагмальне дихання

Одну руку кладемо на груди, іншу на живіт. Дихаємо животом. Грудьми не дихаємо. Все. Руки потрібні, щоб те контролювати.
І знову 5 хвилин двічі на день.

Рухове

Вихідне положення – сидячи. Витягуємо руки перед собою, складаємо пальці у замок. Глибоко вдихаємо носом. На видиху повільно рухаємо зчепленими руками вліво-вправо, поки не видихнемо остаточно. Можна допомагати корпусом. Повертаємось у вихідне положення і вдихаємо.

Вихідне положення стоячи

Відводимо руки в сторони до тих пір, поки вони не опиняться над головою. Поки відводите руки вдихайте носом. Трішечки потягніться вверх. І опускайте руки з видихом. Потім те ж саме, але цього разу підіймаєте руки перед собою, трохи прогинаючись назад.
По 10-15 повторень, вранці і ввечері.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook