Судома – це різке скорочення м’язів, які людина не може розслабити. Вона може бути тривалою або короткою, але завжди супроводжується болем.
Коли ви приймаєте ліки для усунення судом, особливо протизапальні і знеболювальні засоби, такі як ібупрофен, то отримуєте сильні побічні дії. Ці ліки дуже негативно впливають на нирки і суглоби. Ці препарати можуть тимчасово усувати симптоми, але не діяти на усунення справжньої причини судом.
Причини нічних судом
1. Зневоднення
До м’язового спазму призводить зневоднення організму, яке виникає внаслідок тривалого прийому сечогінних препаратів, деяких напоїв, порушення питного режиму.
2. Захворювання серця і судин
При патологіях серцево-судинної системи, варикозі, хронічної венозної недостатності, остеохондрозі можуть виникати судоми ніг.
3. Дефіцит вітамінів
Судоми можуть бути результатом нестачі мінералів, таких як магній і калій. Порятунком стануть вітамінні комплекси та спеціалізовані препарати з вмістом магнію. Також варто ввести у свій раціон коріандр, петрушку, кріп і базилік.
4. Недостатньо розігріваєте м’язи
Перед тренуванням добре розігрівайте і розтягуйте м’язи.
5. Носіння незручного взуття
6. Стрес
7. Ожиріння
8. Різкі перепади температур
Для виявлення справжньої причини нічних судом слід пройти обстеження у флеболога, невролога та ендокринолога. Однак в першу чергу варто звернутися до терапевта для здачі основних аналізів.
Ось 3 найефективніші рецепти:
- Рецепт 1
Вимийте три стебла селери та подрібніть в блендері з невеликою кількістю води. Потім вичавіть сік з 1 апельсина і змішайте його з селерою.
Пийте 1 стакан в день між прийомами їжі або перед тренуванням.
- Рецепт 2
Подрібніть в блендері помідор, огірок, два стебла селери, петрушку.
Пийте щоранку за 30 хвилин до сніданку.
- Рецепт 3
Замочіть в 100 мл води 2 столові ложки кунжуту на 2-3 години. Потім помістіть їх в блендер і додайте 1 зелене яблуко, 1/2 банана й 1 чайну ложку меду. Вживати як перекус.