Базилік називають «королем трав». Він має антибактеріальні властивості, чудовий аромат і допомагає запобігти атеросклерозу, серцевим нападам, інсульту.
Базилік відомий з древніх часів як рослина, що містить багато корисних для здоров’я фітопоживних речовин. Тому ця «священна трава» у багатьох культурах світу шанується як супер-помічна рослина для здоров’я.
Базилік — це чагарникова однорічна трава, її можна виростити з насіння на підвіконні. Виберіть низькорослі сорти, які будуть добре виглядати навіть у невеликому квітковому горщику. Головна умова для цієї рослини — багато сонця і тепла. У природі базилік найкраще росте в теплому тропічному кліматі.
На сьогодні відомо понад 60 сортів базиліка. Як кажуть біологи, усі вони діляться на три основних типи: запашний, фіолетовий і чагарниковий.
Свіже листя базиліка виділяє солодкий аромат, що промовисто говорить не тільки про його приємний гострий смак, але і про величезну кількість поживних речовин.
Які вітаміни та корисні елементи є в базиліку?
вітамін К — необхідний для згортання крові;
вітамін С і А — природні антиоксиданти;
елементи: залізо, кальцій, марганець, магній, калій і ін.;
ДНК-захисні флавоноїди.
Властивості базиліка теж вражають
Потужний антиоксидант
Базилік захищає від багатьох хімічних речовин, у тому числі й від канцерогенів. Вітамін А містить бета-каротин, потужні антиоксиданти, які чистять кровоносні судини і захищають клітини від ушкодження вільними радикалами. Базилік також допомагає запобігти окисленню холестерину в крові, атеросклерозу, серцевим нападами та інсульту.
Базилік потужний природний антибіотик – завдяки антимікробним властивостям. Це підтвердили сучасні дослідження. Щоб підсилити антимікробні властивості, використовуйте поєднання “короля трав” з часником.
Базилік дуже корисний для лікування і профілактики головного болю, діареї, при запорах, кашлі, паразитах, бородавках, проблемах з нирками
Скільки базиліка можна вживати в день? Щодня рекомендують їсти близько 2 ст ложки. Його можна додавати у страви як у свіжому вигляді, так і в сушеному. Вибирайте різні за ароматом та кольором сорти – щоб не приїдався.