Що – правда, а що – обман, розповів стоматолог Василь Рогів.
Міф 1. Чим частіше чистиш зуби, тим краще
За словами лікаря, чистити зуби потрібно два рази на день. Зранку – після сніданку (не до) і ввечері – після вечері. Адже надмірне чищення зубів приводить до вимивання корисних бактерій, які необхідні ротовій порожнині для боротьби різних захворювань. Також не слід надмірно тиснути на щітку, адже зуби білішими від цього не стануть. Це лише гігієна ротової порожнини.
Міф 2. Дорогі пасти і щітки ефективні у догляді за зубами
Не варто купувати дорогі засоби гігієни для ротової порожнини. Адже, навіть почистивши зуби дорогою пастою, все одно через декілька годин ви відчуєте той самий присмак. Щодо вибору зубної щітки однозначної відповіді немає. З цього приводу Василь Рогів зазначає: ми можемо купити дорогу щітку такої самої якості, як і дешеву. Зараз багато різних підробок. Фірма може реалізувати свій товар на певній території на 10%, а на ринку його може бути − 90%. Можна до однієї і тієї ж щітки приклеїти різні етикетки і ніхто по суті не помітить різниці. Раніше ми схилялися до того, щоб купувати такі речі в аптеках. Проте зараз немає цієї впевненості.
Міф 3. Солодощі псують зуби
На стан зубів не шкодить ніяка їжа, зокрема і солодощі. Адже емаль по своїй структурі є досить міцною.
Якщо ви з’їли цукерку чи що-небудь інше і відчуваєте, що вас болить зуб, то причина не в їжі, просто в анатомічних тріщинках зуба може бути пропуск. А це є приводом звернутися до лікаря, радить стоматолог.
Міф 4. Змінювати щітку потрібно раз на три місяці
Насправді, все залежить від того як часто ви чистите зуби і якої якості щітка. А взагалі її слід змінювати в міру зносу щетини.
Міф 5. Відбілювальні пасти усувають жовтий відтінок
Відбілювальні пасти не усувають природній жовтий відтінок, тільки – набутий (харчування, куріння, ліки). Часте їх використання призводить до того, що зуби стають чутливими, адже вони мають у своєму складі абразиви і відбілюючі складники, які по суті «оголюють» зуби. Щодо процедури відбілення то варто її застосовувати на тих зубах, які мають неприродній наліт. Адже у складі відбілювальних речовин є фосфорні кислоти, від яких тоншає емаль.
Міф 6. Зубочистки ефективні у важкодоступних місцях
Насправді, зубочистками дуже травмується міжзубний ясенний сосочок, який при частій кровоточивості зменшується, відповідно залишається більше місця для їжі. Тому краще скористатися зубною ниткою. Проте і до неї лікар закликає ставитися з обережністю.
Міф 7. Ополіскувач рота допомагає позбутися неприємного запаху
Насправді, ополіскувач рота можна замінити звичайним освіжувачем — ефект буде той самий. Окрім того, неприємний запах виникає не тільки від зубів, але й від горла й від шлунка.
Ірина КМІТЬ, джерело