осінні добрива

Осінні добрива, якими потрібно запастися вже зараз

Саме восени вносять добрива під час перекопування грядок. Тільки для осіннього підживлення підійдуть не всі добрива. Ми розповімо, якими добривами треба запастися на осінь.

Натуральні добрива

  • Кінський гній — дуже цінне добриво, особливо для теплиць, але і для городу повноцінної заміни йому немає. Вносять його під зиму, бо полежавши, він розкриє всі свої поживні властивості. Норма внесення невелика, всього 3 кг на 1 м². Вносять його під всі плодові рослини в саду і на городі. Тільки використовувати його треба на порожній ґрунт, інакше він спалить всі рослини.
  • Коров’як — поживний і доступний для садівників. Норма витрати: 5-6 кг на 1 м². Але осіннє внесення для коров’яку − не найкращий підхід, бо за зиму вивітриться відсотків 20-30 поживних речовин. Краще коров’як використовувати для приготування компосту, тоді його можна вносити навіть навесні.
  • Пташиний послід — це найбільш концентроване органічне добриво. Ідеально підходить для підживлення суниці. Тільки з ним доводиться повозитися, зброджуючи і розбавляючи. Розбавленим розчином 1:15 поливають рослини. А під інші культури пташиний послід під перекопування вносять у сухому вигляді. Вносять його раз у три-чотири роки.
  • Компост — активно розподіляють по ділянці саме восени. Вносять його перед перекопуванням ґрунту, суцільно вкриваючи землю. Компост не тільки дає рослинам поживні речовини, але і прискорює отримання врожаю. Так, ділянка під картоплю, припудрена компостом, дозволяє зібрати врожай на два тижні раніше.
  • Попіл — восени використовується на важких глинистих ґрунтах. На інших ґрунтах восени не використовується, бо калій вимивається талими водами.

Нітроамофоска: як правильно використовувати добриво для різних культур?

Які добрива можна купити

  1. Суперфосфат — найкраще добриво для осені. Є кілька видів суперфосфату:
  • простий суперфосфат (монофосфат) — 40-50 г на 1 м² ;
  • подвійний суперфосфат — 20-30 г на 1 м² ;
  • гранульований суперфосфат — 35-40 г на 1 м².

2. Фосфоритове борошно теж вноситься восени. Тільки воно далеко не всім культурам підходить, бо містить багато кальцію. Зате це натуральне екологічно чисте добриво.

3. Сечовина — попри те, що азотні добрива вносити восени не можна, сечовина з їх числа виняток. Річ у тому, що амідна форма зв’язується ґрунтом і залишається в цілості до весни. Правда це виходить тільки на важких ґрунтах, на легких краще від її внесення утриматися.

4. Сірчанокислий калій — найчастіше його застосовують у комплексі з азотними або фосфорними добривами. Зараз його можна застосовувати для підживлення смородини, аґрусу, малини та суниці. Він збільшує витривалість зимування кущиків вдвічі навіть у найбільш морозні зими. Норма внесення в середньому: 30 г на 1 м².

5. Хлористий кальцій — за зиму хлор вивітриться або вимиється водою, а кальцій залишиться. Добриво дуже корисне для більшості культур, особливо яблунь і груш. Вносять його в кількості 20 г на 1 м².

Чим підживити фруктові дерева у листопаді, щоб мати гарний урожай

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook