1. Великий килим замінює маленькі килимки
Великий килим ідеальний для вітальні. Маленький килимок порушує пропорції інтер’єру і робить її дисгармонійною. Оптимальний розмір – такий, щоб передні ніжки стільців, диванів або крісел стояли на килимі. Але що робити, якщо у вітальні вже лежить мініатюрний килимок, що прикриває лише центральну частину підлоги? Зовсім необов’язково позбуватися від нього. Краще придбайте великий килим потрібного розміру і поверх нього покладіть маленький. Замість килима-основи підійде і плетена циновка. Бажано, щоб нижній килим був нейтрального кольору.
2. Місткий стелаж на всю стіну замість безлічі полиць
Високий стелаж доречний в будь-якому інтер’єрі вітальні. Стелаж, що займає стіну від підлоги і майже до стелі – чудове рішення для маленької вітальні. Він візуально збільшує кімнату: адже єдина конструкція, на відміну від кількох полиць, поділяє простір на частини. Для того щоб місткий стелаж став справді практичним, обирайте моделі з закритими полицями в нижній частині. Так стелаж в вітальні буде ще й виконувати роль системи зберігання. Важливий момент – надійність кріплень, які фіксують стелаж в вертикальному положенні.
3. Низько підвішена люстра – вдалий експеримент з освітленням
Всі встигли звикнути, що інтер’єр вітальні передбачає наявність декількох рівнів освітлення. Це люстри під стелею, підлогові або настільні світильники, настінні бра. Але є ще один варіант освітлення, який може стати справжньою родзинкою дизайну. Це низько підвішена люстра, конструкція якої вдало поєднує переваги звичайних стельових світильників і підлогових торшерів. Таку люстру краще підвісити над журнальним столиком, і тоді гості, що сидять навколо нього, відчують себе в тісному дружньому колі. Адже в своїх кордонах м’який потік спрямованого вниз світла буде об’єднувати гостей, стаючи ще однією причиною для того, щоб довше залишатися поруч і продовжувати спілкування.
4. Декоративні композиції замість одиночного декору
Вазочка, що самотньо стоїть на комоді, лише натякне, що господарі вітальні намагалися прикрасити її. Але дійсно прикрасить кімнату декоративна композиція. Для її створення зовсім необов’язково володіти навичками професійного декоратора. Просто поєднуйте в одній композиції три елементи, кожен з яких має одну з перерахованих характеристик: плоский, вертикальний, природний. Наприклад, в ролі плоских елементів виступають книги, відріз тканини, тарілки; вертикальних – вази, статуетки, фото в рамці; природних – квіти, рослини, камені, мушлі.
5. Плавні лінії м’яких меблів замість чіткої геометрії
Високі дивани, в дизайні яких переважають прямокутні та квадратні форми, можна зустріти в більшості віталень. Подібні моделі м’яких меблів виглядають досить суворо і стримано, і це не додає затишку в інтер’єр вітальні. Спробуйте замінити чітку геометрію плавними лініями, і атмосфера в кімнаті стане набагато теплішою. М’які невисокі дивани – відмінний вибір для тих, хто прагне зробити цю кімнату справжнім серцем будинку.
6. Вишукані аксесуари для консольного столика
Сам консольний столик виглядає досить мальовничо. Але чому б не зробити його родзинкою інтер’єру вітальні? Для цього поставте поруч з консольним столиком незвичайні стільці, на нього – вертикальний декор, а на стіну повісьте кілька картин в хаотичному порядку. Завершальний штрих – світильник, що дозволяє гостям насолодитися цією декоративною композицією навіть в темний час доби.
7. Темна сторона вітальні
Однієї чорної або вугільно-сірої стіни цілком достатньо, щоб зробити інтер’єр вітальні ексклюзивним, не перевантажуючи його. Така стіна впишеться практично в будь-який дизайн кімнати. Важливий бонус: пофарбувати в чорний колір стіну за телевізором – чудове рішення, яке дозволить візуально приховати техніку, що виділяється на загальному інтер’єрному тлі.
8. Текстури не бувають зайвими
Оформлення вітальні все ще виглядає незавершеним? Напевно проблема ховається в недостатній різноманітності текстур. Наявність у вітальні матеріалів, що відрізняються один від одного, оживить її інтер’єр. Поєднуйте і комбінуйте різні текстури: м’яка – штучне хутро для обшивки меблів, кашемір або в’язаний плед, вельветові фіранки; природна – кераміка ручної роботи, камені, гілки; блискуча – металеві рамки, скляні вази, дзеркала; груба – лляні серветки, килимки-циновки, плетені меблі; ніжна – шкіряні меблі, поліроване дерево.
9. Телевізор – поза грою
Телевізор – важливий предмет в будь-який вітальні, але це зовсім не означає, що саме він повинен стати центральним елементом інтер’єру. Адже все-таки вітальня призначається для спілкування з близькими, а не взаємодії з технікою. Гідний претендент на роль центрального елемента в інтер’єрі – камін. Якщо встановити справжній камін не дозволяють технічні умови, зверніть увагу на електричні або фальш-каміни.
10. Затишний куточок біля вікна
Софа біля вікна нерідко стає улюбленим куточком в будинку. Якщо у вітальні є вікно і простір біля нього пустує, то спробуйте облаштувати там затишний куточок, де можна усамітнитися і насолоджуватися видами. Не забудьте про м’який плед і світильник.