На Русі не завжди їли цибулю. Адже вона походить із близького сходу. Спочатку римляни завезли його в Європу, а потім, лише в 12 столітті вона з’явилася у нас. Цибуля відразу стала улюбленою їжею. Вирощувати її було просто, також вона добре зберігалась.
Різновидів цибулі багато, але саме ріпчаста або біла стала популярним засобом від багатьох хвороб.
Цибуля ріпчаста – користь.
В цибулі дуже багато речовин, які необхідні нашому організму. Фосфор, залізо, калій, йод, фтор, цинк, звичайно ж ефірні олії. А ви знаєте, що вітаміну С в цибулі більше, ніж в апельсинах? Ще в ній багато вітаміну Е, від якого ми залишаємося молодими.
Велика кількість калію в циюулі захищає серцево-судинну систему від різних недуг. Вона навіть може запобігти інфаркту та розвитку склерозу.
Заліза багато в овочі, а значить його треба їсти хворим анемією. Воно дуже добре зміцнює імунну систему і весь організм. У розпал епідемії ГРВІ та грипу я розкладаю порізану цибулю у всіх кімнатах, фітонциди вбивають бактерії, які викликають застуду.
Ще цибулю корисно їсти при поганому апетиті і проблемах зі шлунком. Вона підвищує тонус шлунку і покращує травлення.
Цибуля корисна гіпертонікам, вона знижує тиск. Здатна очищати кров, виводить холестерин і діє як сечогінне. У деяких випадках відновлює роботу печінки і нирок.
З цибулевого соку роблять різні компреси і примочки. При радикуліті ним добре розтирати поперек. А при вуграх допомагає печена цибуля. Для росту волосся можна використовувати суміш свіжого соку цибулі з медом.
Цибулевий сік впорається з глистами. Його можна використовувати і при лікуванні хворого горла.
Шкідливість цибулі.
Користь цибуля приносить, якщо її вживати є в розумних межах. Поїдання її у великій кількості може викликати аритмію і напади задухи, різко підвищити тиск. Не можна цибулю вживати у свіжому вигляді хворим гастритом і виразкою шлунку.
До речі, цибуля – один з небагатьох овочів, який не втрачає своїх властивостей при тепловій обробці. Тому їжте в своє задоволення варену, печену і смажену. Тільки в міру.