Навіть якщо ви прочитали на упаковці, що удріжджів ще не закінчився термін придатності, це ще не гарантує того, що вониактивні. Тому їх варто протестувати. Знадобиться тепла вода (100 мл підігрітидо 35–45 градусів), по 1 ч. ложці дріжджів і цукру, а також 2 ст. ложки борошна.
Треба засипати в миску борошно, цукор, дріжджі, перемішати, щоб небуло грудочок. Налити в суху суміш теплу воду, перемішати до однорідності й накритисерветкою. Через 10 хв зняти серветку. Якщо дріжджі живі, тісто підніметьсяшапочкою, у ньому буде багато бульбашок. Цей розчин можете не виливати, авикористати для приготування тіста. Якщо борошняна суміш не змінилаконсистенцію, дріжджі варто викинути.
Таким способом можна перевірити активність будь-яких дріжджів, сухих і вологих. Перевіряючи якість вологих дріжджів, бажано спочатку їх розчинити до однорідності у теплій воді, потім додати цукор, борошно і ще раз акуратно перемішати до однорідної маси, потім поставити під серветку.
Якщо дріжджі активні, то додавати їх у тісто більше, ніж вказано у рецепті, не варто. Починати формувати паляницю потрібно тоді, коли тісто збільшилося в об’ємі у 2–2,5 раза. Для цього може знадобитися різна кількість часу: усе залежить від тіста (складників та консистенції), температури складників та повітря у приміщенні.