– Абсолютно всім людям я рекомендував би для профілактики хвороб і порушень у хребті спати на твердій постелі, з твердою поверхнею, – радить лікар народної медицини Юрій Попов. – Наприклад на ліжко або диван покласти фанеру товщиною 5–6 мм, зверху плед або просту «солдатську» чи «студентську» ковдру, складену уздовж удвоє і накриту простирадлом.
Подушка має бути невеликою (близько 25 х 25 см), щоб тільки підкладати її під шию (коли спите на боці). Звичайно, перші дві-три ночі буде важко спати, можуть боліти суглоби, хребет, але не треба на це звертати увагу; потім біль мине, сон стане нормальним і набагато якіснішим.
Хочу додати, що не бажано спати удвох в одному ліжку – кожен має спати у своєму. Двоспальне ліжко служить зовсім для інших цілей, які не варто досягати щоночі (по-перше, геніталії існують для продовження роду, а не для отримання задоволення, а по-друге, жодна тварина не займається статевими зносинами вночі; як показують результати досліджень, ними найкраще і приємніше займатися з 8.00 до 11.00 або з 16.00 до 20.00, а вночі треба спати і не заважати організму самовідновлюватися).
І ще: не варто читати лежачи на спині, бо при цьому потрібно тримати шию і голову дуже нахиленими вперед, що істотно збільшує шийний лордоз і призводить до передчасного старіння, зниження гостроти зору і слуху.