При прополюванні грядок старайтеся вибирати якомога більше кореневищ пирію. Від цього подвійна користь: і грядки будуть чистіші, бо менше зілля ростиме, і заготовити цінну сировину.
Лікувальні властивості пирію описував ще Авіцена. Нині його застосовує навіть офіційна медицина. Так, Польща експортує кореневища пирію у Західну Європу.
У деяких недостатньо достовірних джерелах можна прочитати, що пирій лікує багато різних захворювань. Але не варто одразу вірити усьому написаному і квапитися випробовувати сумнівні рецепти народної медицини на собі!
Пирій — це трава, листя та корені якої інколи використовують для виготовлення ліків. У народній медицині пирій застосовують при підвищенні артеріального тиску, захворюваннях горла та каменях у нирках.
Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання пирію в лікувальних цілях (під час лихоманки, запаленні сечового міхура, для очищення крові), – повідомляє voxukraine.org. Щодо безпечності пирію, то немає достатньо достовірної інформації про ймовірні наслідки прийому пирію або нанесення його на шкіру.
Перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.