Як і в які страви використовувати цедру різних цитрусових

Цедра лимона, апельсина, грейпфрута і навіть мандарина – доступна пряність, яка додасть вашим стравам нового аромату і вишуканого смаку. Тільки треба знати, що куди додавати.

Цедру із фрукта треба знімати дуже обережно, щоб не захопити білої м’якоті, яка міститься під шкіркою. Тому треба використовувати спеціальний ніж або звичайну тертку. Тільки не забудьте перед цим ретельно вимити фрукт, а ще краще – обдати окропом. 

Цедру можна висушувати або заморожувати. Головне – герметично запакувати, щоб вона не втрачала запаху.

Цедру усіх цитрусових можна додавати до чаю (сухою – ароматизувати сухий чай, а свіжу додавати прямо у чашку).

Цедра смакує практично в усіх десертах і компотах. На ній можна настоювати горілку і домашні лікери.  Вона може додати нового аромату традиційному варенню. Її можна використовувати як декор для тортів і тістечок.

Лимонна цедра

Лимон – одна з найдревніших культурних рослин, яка здавана росте в країнах Середземномор’я і розповсюджена у субтропіках, окрім того, в Закавказзі та Середній Азії.

Лимонна цедра додає страві тільки аромату лимона, але не кислоти, оскільки в цедрі її немає.

Лимонну цедру можна додавати до овочевих, м’ясо-овочевих та м’ясних салатів, а також до усіх холодних соусів.

Бурякові чи шпинатні супи, борщі (як гарячі, так і холодні) також можна поліпшити лимонною цедрою: її вводять за півхвилини до готовності чи одразу після готовності в гарячі супи і після цього 3-4 хвилини дають їм настоятися.

Особливого смаку надає цедра м’ясним та рибним соусам і підливам, а також стравам з м’ясних та рибних фаршів (заливне, холодці, форшмаки, рулети, запіканки, фарширована риба тощо). До м’яса цілим шматком, зазвичай до телятини, цедру додають за 1-2 хвилини до готовності чи одразу після приготування. У цьому разі меленою цедрою, як сіллю, посипають м’ясо.

Лимонну цедру постійно використовують для приготування найрізноманітніших кондитерських виробів (кексів, пасок, солодких пирогів) і солодких страв (рисових і манних пудингів, шарлоток, киселів, компотів, варення, мусів, желе, морозива, збитих вершків).

Апельсинова цедра

Батьківщина апельсина – Південний Китай. Як і лимон, апельсин культивується в субтропічних районах світу.

Цедру апельсина потрібно зрізати тонкими смужками. Вона легко сушиться при кімнатній температурі, згортаючись у вузенькі трубочки. Використовується апельсинова цедра під час приготування солодких страв так само, як і лимонна.

Мандаринова цедра

Батьківщина мандаринів – Японія. Культивується він у багатьох субтропічних районах світу.

Мандаринова цедра в українській кухні майже не використовується. А між іншим, вона має цілком інший аромат і може урізноманітнити наш стіл.

Застосовують мандаринову цедру там само, де й апельсинову.

Грейпфрутова цедра

Грейпфрут – садове дерево, було створене у результаті селекції – гібрид лимона й одного з американських сортів апельсина (пампельмози).

В їжу у вигляді кулінарних і кондитерських виробів може успішно використовуватися весь грейпфрут повністю, включаючи його шкіру чи окрему цедру.

Цедра грейпфрута надзвичайно вишукана за своїм ароматом. Її можна додавати до тих самих страв та виробів, що й лимонну цедру, але вона даватиме більш тонкий та сильний аромат.

Знімати її так само, як і лимонну. Особливо вдало застосовувати в компотах, желе і для настоювання горілок.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook