Здоров'я та краса Сам собі лікар

9 порад, як не застудитися

Ось що можна зробити, щоб запобігти застуді та як подбати про себе взимку.

Мийте та дезінфікуйте руки

Мийте руки і використовуйте засіб для дезінфікування, щоб уникнути великої кількості мікробів. Подумайте про це наступного разу, коли повернете дверну ручку, притримаєте двері для когось, візьмете цукор, щоб додати у свою каву або коли будете поряд з іншими людьми.
Крім того, очистіть робоче місце. Більшість людей проводять свій день на роботі, тому подбайте про чистоту і там.

Використовуйте зволожувач та/або сольовий назальний спрей

Коли повітря на вулиці стає холоднішим, воно стає й набагато сушішим. Таке повітря сушить оболонку носа, що погано позначається на слизових, яким необхідна волога, щоб затримувати мікроби та захищати нас.
Зволожувачі зволожують повітря, знижуючи можливість потрапляння частинок вірусу грипу в повітря. Сольові спреї також можуть допомогти зберегти вологу в носових проходах.

Вправи

Регулярні вправи допоможуть зміцнити імунну систему. Підвищений кровообіг, який ви отримуєте від фізичних вправ, змушує білі кров’яні тільця переміщатися тілом, що допомагає боротися з інфекціями.

Сон

Достатня кількість сну щоночі допоможе зміцнити вашу імунну систему і зберегти здоров’я тіла. Якщо воно погано відпочиває, ви більш вразливі до вірусів.

Слідкуйте за своїми руками

Ви вітаєтеся за руку, коли зустрічаєте когось. Ви берете руками хліб чи печиво. Протягом дня вам може захотітися почухати ніс та потерти очі. Подумайте про це: ви постійно задіюєте руки. Пам’ятайте про потенційні бактерії, якими заражаєтеся під час повсякденних звичок. Тримайте дезінфікуючий засіб для рук біля себе та по можливості використовуйте.

Киньте курити

Куріння підвищує ймовірність зараження грипом. Сигаретний дим може вражати оболонки носа та викликати їхнє запалення. Це робить ніс вразливішим до інфекції. Крім того, пам’ятайте, якщо ви не курите, це не означає, що дим на вас не діє. Пасивне куріння має на когось такий самий вплив.

Не забувайте поїсти

Дотримуйтеся здорового харчування. Продукти, що містять елементи, які підвищують імунітет, підтримуватимуть баланс вашої імунної системи. Пробіотики, які містяться в продуктах, як-от йогурт, містять бактерії, які зміцнюють імунну систему, витісняючи бактерії, що спричиняють хвороби.

Залишайтеся вдома, якщо захворіли

Це так просто – залишайтеся вдома, якщо захворіли. Похід на роботу заразить ваших колег, а також потенційно може спричинити повторне захворювання, тому що вірус поширюватиметься.

Відпочивайте

Стрес змушує вашу імунну систему постійно нервувати, і дослідження показують, що він може погіршити реакцію вашого організму на вакцини. Очистіть свій розум і зробіть глибокий вдих. Усе буде добре.
Дата публікації: 21.12.2021 img Поділитися