Розмір, колір, форма, поверхня, обриси, будь-які знаки на нігтях — усе має значення для діагностики стану здоров’я їх власника.
Всі люди, як чоловіки, так і жінки, однаково доглядають за нігтями, щоб вони завжди були чистими і здоровими. Тим не менше, важлива не тільки естетична сторона питання, адже нігті можуть вам розповісти про стан вашого здоров’я.
Без перебільшення можна сказати, що наші нігті — це свого роду інформаційний центр і, якщо вміти правильно “зчитувати” з них інформацію, то можна не тільки достовірно визначити поточний стан здоров’я людини, але й отримати відомості про захворювання, які тільки починають розвиватись.
Причому, саме нігті першими сигналізують про майбутню проблему, задовго до появи конкретних симптомів тієї чи іншої хвороби.
Постійно оглядайте знаки на нігтях, слідкуйте за будь-якими змінами і, якщо ви побачите, що щось змінилось, обов’язково зверніть увагу, тому що це може бути попереджувальний знак про якісь проблеми, пов’язані зі здоров’ям. Хочете знати про різні попереджувальні знаки, які можуть давати вам нігті?
Знебарвлені нігті
Здорові нігті, як правило, рожевого кольору з невеликими рожево-білими лунками біля основи нігтя. Якщо ви помітили, що нігті мають інший колір або відтінок — значить щось не в порядку. Що саме не так — розповість колір нігтя.
Коли нігті стають більш блідого кольору або ж на нігтях з’являються знебарвлені плями, це може бути попередженням про деякі проблеми зі здоров’ям, про які ви навіть не підозрюєте.
- Нігті зеленуватого відтінку: ознака наявності бактеріальної інфекції.
- На нігтьовій пластині з’явились смужки червоного кольору: це може бути потенційною ознакою наявності інфекції в клапанах серця.
- Синій або пурпурний колір нігтів: це свідчить про низький рівень кисню в крові.
- Блідий колір нігтів: знак дефіциту вітамінів або анемія.
- Білий колір нігтів: знак про захворювання печінки.
Товсті нігті
Незважаючи на те, що товсті нігті, здавалося б, сильніші, але надмірне потовщення нігтя не є нормальним явищем. Коли нігті стають досить товстими і їх важко обрізати, це також може бути попередженням про наявність захворювання.
- Якщо нігті завжди мали здоровий вигляд і почали товстішати, то це може свідчити про наявність проблем із легенями.
- Якщо нігті не тільки товстішають, але також стають нерівними, це – явна ознака грибкової інфекції в організмі.
- Якщо нігті товстішають і стають ламкими, ви можете страждати від захворювання щитовидної залози або псоріазу.
- Незвичайне потовщення нігтя також може бути ознакою проблем з кровообігом.
Ламкі нігті
Нігті, які здаються крихкими, звичайно, можуть бути результатом поганої звички гризти нігті або різних травм чи ударів. Тим не менше, не завжди через названі причини нігті стають ламкими, іноді ламкість нігтів може бути ознакою проблем зі здоров’ям.
- Ламкі або зламані нігті можуть свідчити про дефіцит в організмі фолієвої кислоти, вітаміну С або білка. Вода також вкрай потрібна для здоров’я нігтів, оскільки брак вологи в організмі призводить до сухості і ламкості нігтьової пластини.
- Нігті можуть стати крихкими через погане харчування або внаслідок анемії.
- Якщо ваші нігті ламаються, а також з’явилися маленькі дірочки, це може свідчити про те, що ви страждаєте від псоріазу.
Нігті ложкоподібної форми
Нігті рівні, гладкі — тоді турбуватися немає про що. Але якщо ви помітили характерні зміни нігтів, придивіться уважно — ця інформація може стати корисною у діагностиці багатьох захворювань.
Увігнуті нігті, в народі відомі, як «нігті-ложечки» – це явна ознака наявності внутрішніх проблеми зі здоров’ям. Цей тип нігтів легко ідентифікувати, тому що ніготь починає рости незвично: як правило, здоровий ніготь росте, вигинаючись вниз, а хворий – уверх, утворюючи форму ложки.
- Така форма нігтів говорить про наявність анемії.
- Також ви можете страждати від захворювання печінки під назвою гемохроматоз, яке виникає, коли організм поглинає занадто багато заліза.
- Або у вас є проблеми з серцем.
- Можливо, гіпотиреоз.
Розшаровування нігтів
На цю проблему скаржаться багато хто, навіть абсолютно здорові люди. Дійсно, такий стан нігтів можуть спровокувати зовнішні чинники, наприклад, часте використання розчинника для нігтів. Але цей стан також може сигналізувати про нестачу кальцію і вітаміну D. Не варто недооцінювати цей сигнал організму — збільште споживання продуктів, багатих на ці вітаміни.
Через наявність багатьох шарів кератину, нігті мають блискучий вигляд пластини. Часто, коли поверхня нігтя починає відшаровуватися, це означає, що руки виконували багато важкої роботи.
- Розшарування нігтів може бути результатом впливу дуже гарячого, холодного або сухого середовища.
- Також нігті можуть розшаруватись, якщо вони піддаються впливу хімічних речовин, наприклад, таких, як мийні засоби або мило.
Дірки в нігтях
Дірки в нігтях можуть утворитися від удару або від звички кусати нігті.Тим не менше, іноді дірки у нігтях можуть попереджувати про серйозні проблеми зі здоров’ям, і цей знак не слід ігнорувати.
- Дірки в нігтях часто є симптомом псоріазу.
- Захворювання сполучної тканини.
- Алопеція
- Дефіцит цинку.
Нігті з білими плямами
Білі плями на нігтях – це часта проблема, і причина зазвичай тільки через удари чи недбайливе ставлення до них. Тим не менше, в інших випадках плями на нігтях можуть бути ознакою проблем зі здоров’ям, зокрема, можливо:
- В організмі не вистачає цинку.
- Ви можете страждати від анемії.
Нігті з бугорками
Нігті повинні мати гладку поверхню, а лінію на них не повинно бути видно неозброєним оком. Якщо лінії утворюють так звані «бугорки», це може вказувати на якесь захворювання, зокрема:
- Це може бути ознакою дефіциту заліза в організмі.
- Ви можете страждати від запального артриту.
- Це може бути ознакою хвороби вовчак.
Пам’ятайте!
Ваші нігті можуть розказати про ваше здоров’я більше, ніж ви могли б подумати. Якщо ви помітили якісь зміни, то найкраще відразу звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, яка причина цих змін, і чи не свідчать вони про будь-які серйозні проблеми зі здоров’ям.
Нігті не нададуть вам достовірної та правдивої інформації про здоров’я в тому випадку, якщо ви регулярно піддаєте їх обробці косметичними засобами, робили неякісний обрізний манікюр або практикуєте нарощування, яке не дбає про ваш “індикатор здоров’я”. У цьому випадку, краще всього зайнятися оздоровленням самих нігтів, а не пошуком яких-небудь захворювань в організмі.