Закоханість – це чудове почуття, і воно накачує нас адреналіном до самих брів. Ці чудові бесіди, сповнені любові і ніжності, перші поцілунки, від яких перехоплює дух, і та невимовна, безмежна довіра, яку ви починаєте відчувати один до одного… Словом, в цей час здається, що любов – це те, що може зробити вас по-справжньому щасливими.
Є тільки одне «але»… Повірте, закохатися набагато простіше, ніж залишатися закоханим в цю людину. І часто після того, як люди вступають у стосунки, керуючись любов’ю, з часом вони починають розуміти, що ця любов кудись пішла … І що ж залишилося замість неї? Одна порожнеча.
Справжня любов – це щось особливе, вона вимагає дотримання дуже тонкого балансу терпіння, цілісності і взаємної довіри. І, на жаль, дуже багато пар рано чи пізно усвідомлюють, що з плином часу коефіцієнт любові починає потроху знижуватися, і в більшості випадків це відбувається всього за рік або два.
Ось 8 очевидних і не дуже очевидних причин, за якими все відбувається саме так. Читайте, і ви все дізнаєтесь!
1. Перший рік стосунків знімає з нас маски
Коли ви шалено в когось закохані, то – принаймні, спочатку – ви схильні закривати очі на недоліки і негативні риси характеру цієї людини. Але після того, як ви починаєте жити в одній квартирі, незабаром починаєте усвідомлювати, що до цього дивилися на неї крізь рожеві окуляри. Найскладніший для стосунків час – це їхні перші 3-9 місяців. Після цього все стає легше… Ну, частково.
2. Спільний відпочинок і свята дуже підступні
Статистика не бреше – найчастіше новоспечені пари розлучаються під час спільного відпочинку або великих свят. Так що, якщо ви читаєте це під час відпустки або святкового сезону, не забудьте сказати своїй другій половинці, що ви дуже її любите!
3. Ви нарешті пізнаєте людину по-справжньому
Ви дізнаєтеся її життєві рішення, характер, старанність і недоліки. У міру того, як зближаєтеся, її характер починає проявляти себе у всій красі. І у цього процесу є лише два можливих результату: ви або закохаєтесь в партнера ще сильніше, або просто-таки зненавидите його… А від цього вже зовсім недалеко до розставання.
4. Любов притупляє можливість тверезої оцінки ситуації
Коли ми в когось закохуємося дофамін, що виробляється організмом, не тільки робить нас дуже щасливими, а й неабияк гальмує розумові процеси. Під час закоханості раціональна частина нашого мозку просто відмовляється нормально функціонувати, коли ми вимагаємо від неї оцінити характер обранця з нейтральної перспективи. Але в міру того, як ми починаємо жити разом, пора дофамінової ейфорії проходить, і ми раптово можемо побачити поруч з собою того, хто нам зовсім не сподобається.
5. Ви прагнете до досконалості, тому що думаєте, що заслуговуєте її
Припустимо, ви в когось закохалися. Закохалися настільки, що вирішили пожити разом і дізнатися цю людину краще. Ви витрачаєте на стосунки гроші, вкладаєте в них час і сили, вкладаєте самих себе, чекаючи навзаєм лише одного – любові до гробу і вічної відданості. І ці нездійсненні очікування повинні стати першим тривожним дзвіночком. Любов безкорислива за своєю природою. Повірте, ви не будете очікувати такого від того, хто дійсно вас любить – ви просто будете любити. Але… на жаль, ми не встановлюємо ці правила раціонально. Це все наші дурні гормони!
6. Ви стаєте все менш терпимими один до одного
Коли ви вступаєте в нові стосунки, як правило, закриваєте очі на невеликі дивацтва і незрозумілі вчинки партнера. Ви одягаєте рожеві окуляри з товстелезними лінзами, щоб об’єктивна реальність не заважала вам бачити світ таким, яким він, на вашу думку, повинен бути. Але коли перша хвиля адреналіново-дофамінової ейфорії відступає, ви раптово бачите картинку навколишнього світу такою, яким вона є – і це вам зовсім не подобається.
Ваша терпимість тане, немов шматочок льоду на сонці, і вас починає моторошно дратувати партнер, який робить щось дурне або веде себе по-дитячому. Світ, що складається з вас двох, стає далеко не таким яскравим, як раніше. Ви з жахом помічаєте, що у стосунках вистачає і сірості, і чорноти.
7. Ваш партнер одержимий собою
Можливо, партнера практично не цікавлять ваші почуття і емоції, і він цікавиться лише тим, що може принести йому щастя. Це вже не «тривожний дзвіночок»… Це ціла пожежна сирена. Справжні стосунки завжди засновані на взаємному розумінні й спілкуванні. Це свого роду бартерна система! І якщо хтось один з вашої пари тільки бере і навіть не думає віддавати, це є чіткою ознакою того, що стосунки почали розвалюватися на частини.
8. Рік або близько того, як правило, дозволяє більш-менш зрозуміти, куди рухаються ваші стосунки
Йдуть вони вгору? Або котяться під укіс? Люди часто знаходяться в замішанні щодо того, куди рухаються їхні стосунки. Це залежить від безлічі факторів: сумісності, щедрості, взаєморозуміння, поваги та іншого. І для того, щоб зрозуміти, чи є у вас все це, потрібен приблизно рік. Ну а в іншому… В іншому все залежить від вашої рішучості і крапельки удачі!