Відпочинок Сім'я

8 найбільших дір у поверхні Землі, які вас вразять

Тут зібрано вісім найбільших дір у поверхні Землі, як природних, так і створених людиною. Це вас вразить!

1.Кімберлітова труба «Мир»

Кар’єр, розташований в місті Мирний, Якутія, має глибину 525 м і діаметр 1,2 км. «Закурили люльку миру, тютюн відмінний. Авдєєнко, Єлагіна, Хабардін »- радіограма про відкриття алмазної труби” Мир “, 13 червня 1955 року.

2. Гігантська блакитна діра, Беліз

Діра являє собою круглу карстову заглибину діаметром 305 метрів, що йде на глибину 120 метрів. Розташована в центрі Лайтхаус-Рифа, атола у складі Белізського бар’єрного рифу.

3. Алмазний кар’єр Дьявік, Канада

Кар’єр розташований на островах і має свою інфраструктуру з аеропортом, здатним приймати пасажирські Боїнги. У рік тут видобувається близько 7,5 мільйона карат алмазів.

4. Дарвазе, Туркменістан

Цей газовий кратер місцеві жителі і мандрівники називають «Ворота пекла». Діаметр кратера складає приблизно 60 метрів, глибина – близько 20 метрів.

5. Бінгем, Юта, США

Цей мідний кар’єр 1,2 км в глибину і 4 км в ширину охоплює площу 1900 акрів і є найбільшим в своєму роді рудником на всій планеті.

6. Гребля Монтічелло, Каліфорнія, США

В результаті спорудження греблі було затоплене однойменне місто, яке зараз повністю знаходиться під поверхнею штучного озера Берріесса. Гребля відома завдяки оригінальній конструкції водоскиду у вигляді гігантської воронки. Її діаметр – 22 метри.

7. Алмазне родовище «Велика діра», ПАР

Це величезне, зараз вже недіюче алмазне родовище, розташоване в місті Кімберлі в ПАР, відкрили в 1871 році. Вважається, що це найбільший кар’єр, розроблений людьми без застосування техніки. Складно повірити, але його вирили, використовуючи тільки кірки і лопати. До моменту закриття його глибина становила 240 метрів, а ширина – 463 метри. Зараз його поступово заповнює вода. А близько 100 мільйонів років тому на його місці знаходилося жерло вулкана.

8. Карстове провалля в Гватемалі

Величезне провалля карстового походження виникло в Гватемалі після тропічного шторму Агата в 2010 році. Діра цілком поглинула триповерховий будинок. Походження провалу шириною близько 20 метрів і глибиною з 30-поверховий будинок пояснювалося процесом вимивання водами ґрунту і корінної підстильної породи.

Джерело

Дата публікації: 24.07.2020 img Поділитися