6 причин болю у шиї, про які ви навіть не здогадувалися

Більшість людей не усвідомлює, що деякі щоденні звички можуть негативно вплинути на зовнішність та самопочуття. Саме тому у цій статті ми зібрали найбільш поширені причини болю у шиї.

Біль у шиї, який у медицині також відомий як цервікалгія – це неприємний симптом, який з’являється  у результаті скорочення м’язів у цій частині тіла.Зазвичай дискомфорт у шиї супроводжується напруженням та занімінням м’язів, через що людині стає набагато важче рухати головою під час виконання звичних справ.

Найчастіше біль у шиї турбує людей, які ведуть сидячий спосіб життя і мало рухаються. Також цей неприємний симптом виникає у тих, хто багато працює за комп’ютером або займається фізичною активністю, що потребує надмірних зусиль.

У більшості випадків, біль у шиї не становить загрози для організму та виникає лише час від часу. Утім, дуже важливо знати всі причини болю у шиї, щоб мати змогу вчасно усунути цю проблему та запобігти розвитку ускладнень.

Які бувають причини болю у шиї?

1. Проведення великої кількості часу за комп’ютером

А ви також відчуваєте сильний біль у шиї, коли багато часу сидите перед комп’ютером? Якщо ви знайомі з цією проблемою, радимо завжди зважати на підтримання правильної постави, адже саме неправильна поза під час тривалого перебування у сидячому положенні може викликати неприємні больові відчуття у шиї.

Причини появи болю є досить зрозумілими: м’язи шиї досить швидко втомлюються та напружуються, особливо якщо людина впродовж тривалого періоду часу перебуває в одному й тому ж положенні.

Корисні рекомендації:

  • Під час сидіння підтримуйте правильну поставу та не забувайте час від часу робити перерву, щоб розімнути м’язи.
  • Розташуйте екран комп’ютера на комфортній висоті, щоб вам не доводилося надто сильно нахиляти голову.

2. Неправильне використання мобільних гаджетів

Коли йдеться про основні причини болю у шиї, варто наголосити, що кожного року кількість людей, які відчувають біль у шиї через надмірне або неправильне використання мобільних пристроїв невпинно зростає.

Ці гаджети, до яких належать мобільні телефони та планшети, змушують людину перебувати у незручному та нетиповому для неї положенні впродовж тривалого періоду.

У результаті цього м’язи сильно напружуються та стають більш вразливими до ушкоджень.

Корисні рекомендації:

  • Максимально обмежте час користування різними мобільними пристроями.
  • Якщо у вас немає змоги відмовитися від гаджетів, переконайтеся у тому, що ви зберігаєте правильну поставу під час користування ними, тобто не починаєте сутулитися.
  • Регулярно виконуйте спеціальні вправи для зміцнення м’язів та зменшення напруги.

3. Неправильне положення під час сну

Якісний сон у достатній кількості здатний розслабити м’язи та підготувати організм до ефективного початку нового дня.

Втім, якщо під час сну ви надто викривлюєте хребет, це також може призвести до появи неприємних больових відчуттів у спині та шиї.

Корисні рекомендації:

  • Якщо ви хочете запобігти дискомфорту у шиї, шия повинна залишатися на одній лінії із хребтом. При цьому немає значення, в якому положенні ви спите – на спині чи на боці.
  • Не варто використовувати надто високі подушки, адже якщо голова під час сну високо піднята, ризик ушкодження м’язів шиї суттєво зростає.

4. Регулярне носіння великих вантажів у рюкзаку або сумці

Будьте обережними! Навіть така проста річ, як щоденне пакування особистих речей у рюкзак чи сумку може стати причиною появи болю у шиї.

Якщо ви неправильно носите сумку або кладете у неї надто багато важких предметів, це може призвести до перенапруження м’язів у верхній частині тулуба.

Корисні рекомендації:

  • Не варто брати з собою надто багато речей, особливо якщо вам доведеться довго носити рюкзак чи сумку на собі.
  • Не носіть рюкзак тільки на одному плечі.
  • Вага сумки чи рюкзака не повинна становити понад 10% від загальної ваги вашого тіла. Особливо актуальною ця порада буде для дітей.

5. Куріння

Токсини, що містяться у цигарках, не лише негативно впливають на роботу серцево-судинної системи та легеневої систем, але й роблять м’язи більш вразливими до різних ушкоджень. Зловживання тютюновими виробами не дозволяє кисню потрапляти до клітин м’язів у достатній кількості. При цьому відбувається зневоднення організму та з’являються сильні больові відчуття.

За умови накопичення надмірної кількості токсинів від цигарок в організмі суттєво зростає ризик передчасного зношення міжхребцевих дисків. При цьому також збільшуються шанси розвитку грижі міжхребцевого диска, заніміння м’язів шиї, а також слабкості суглобів та м’язів.

Корисні рекомендації:

  • Намагайтеся якомога швидше кинути палити.
  • Регулярно проводьте детоксикацію організму для того, щоб позбутися всіх накопичених у ньому токсинів.
  • Намагайтеся уникати перебування у середовищі, де багато курців, адже повітря у таких місцях є сильно забрудненим.

6. Неправильне виконання вправ для черевного преса

Звісно, не можна заперечувати той факт, що вправи для м’язів черевного преса є неймовірно корисними та ефективними. Утім, якщо ви будете виконувати їх неправильно, то можете спровокувати появу больових відчуттів у спині та шиї.

Ви можете не помітити жодних негативних змін одразу, проте за умови напруження м’язів шиї може виникати сильний дискомфорт.

Корисні рекомендації:

  • Під час виконання будь-яких вправ на прес сильніше напружуйте м’язи живота, а не шиї.
  • Погляд під час заняття необхідно спрямовувати вгору, тобто між підборіддям та грудьми має залишатися вільний простір.

Вас також часто турбує біль у шиї? Неодмінно перегляньте свої щоденні звички, адже вони можуть негативно впливати на вашу зовнішність та загальне самопочуття.

Щойно ви з’ясуєте всі можливі причини болю, спробуйте максимально усунути всі ризики та почніть регулярно займатися спортом, щоб зміцнити та розвинути м’язи шиї.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook