Здоров'я та краса Супермама

6 порад батькам, як навчити дітей ділитися

Розкажіть своїй дитині, як правильно вчинити в подібних ситуаціях. Як саме, консультує психолог.

Уявіть ситуацію. Ваш малюк мирно грається в пісочниці. До нього підходить інший малюк і забирає його іграшку. Ваша крихітка розгнівана і намагається силою повернути свою власність.

Чому діти так бурхливо реагують, коли беруть їх іграшки, розповідає психолог Ольга Анісімович.

Відповідь проста: по-перше, їм шкода розлучатися зі своєю іграшкою, а по-друге, вони поки не розуміють, що іграшки беруться на час, і завжди повертаються до своїх господарів. І тільки після трьох років дитина почне розуміти, що таке власність.

Що треба зробити батькам?

1.Терміново роз’єднати малюків, якщо вони зчепились.

2.Показати своїй дитині, що ви на її боці такою фразою: «Ти хочеш, щоб машинка залишилась у тебе?»

3.Сказати про почуття і бажання іншої дитини: «Хлопчику сподобалась твоя іграшка, і він хотів би з нею трохи пограти. Давай, дамо йому її ненадовго. Знаєш, як він зрадіє!». Звертаємося до хлопчика: «Ти хочеш помінятися іграшками?»

4.Якщо згоду від хлопчика отримано, намагайтеся спонукати свою дитину поділитися іграшкою (але не змусити!): «Подивися, у (ім’я хлопчика) є цікавий трактор. Ви можете помінятися: ти йому на трохи даси свою машинку, а він тобі свій трактор – теж на трохи». Можна запропонувати своїй дитині поміняти свою машинку на одну з двох-трьох іграшок хлопчика (тобто надати своїй дитині додаткову свободу вибору). Або запитати у своєї дитини, чи можна буде пограти в його іграшку, коли він сам награється. Найчастіше відповідь буває позитивною.

5.Якщо ваша дитина не погоджується розлучатися зі своєю іграшкою ні за яких умов, що ж, це його право. Ввічливо відмовте іншій дитині: «Вибач, (ім’я хлопчика), (ім’я своєї дитини) хоче сам поки пограти в свою машинку».

6.Але якщо конфлікт продовжує наростати, можна спробувати переключити увагу дітей на якусь спільну гру: навантажувати трактором пісок в машинку або пограти в квача-наздоганялки. І вже якщо гра зовсім не налагоджується – розвести по різних «кутах».


Дата публікації: 22.01.2020 img Поділитися