1. Контрастні процедури.
Періодично прикладайте до грудей контрастні компреси. Почати потрібно з гарячих, а завершувати процедуру холодними. Завдяки таким процедурам грудний м’яз буде в тонусі. Зміна температури позитивно позначається і на шкірі. Проте сильно не захоплюйтеся, застосовуючи максимально гарячі компреси. В обох випадках температура води повинна бути комфортною. Для досягнення кращого ефекту можна додати у воду декілька ложечок морської або звичайної солі і трохи крапель мигдалевої олії.
Як альтернативу компресам, можна приймати контрастний душ. Протягом десяти хвилин чергуйте обливання холодною і гарячою водою. Спочатку це буде не дуже приємно, але з часом ви звикнете. Завершіть процедуру легким масажем з використанням мигдалевої олії. Коли вона вбереться, обполосніть ще раз груди холодною водою.
2. Гідромасаж.
Протягом десяти хвилин масажуйте груди струменем води. Запорука успіху полягає в регулярності застосування цієї процедури. Водний масаж покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин і підвищує тонус м’язів. На груди направте струмінь води, відрегулюючи попередньо натиск. Він не повинен завдавати дискомфорт, бути занадто сильним чи, навпаки, слабким. Струменем робіть кругові рухи по напряму вгору. На кожну сторону спочатку робіть по десять рухів. Потім кількість можна збільшувати.
3. Вправа «Замочок».
Це дуже проста вправа, що не вимагає фізичної підготовки і не займає багато часу. При регулярному виконанні дуже скоро з’явиться позитивний результат. Ноги поставте на ширині плечей і встаньте прямо. Зігнуті в ліктях руки підніміть на рівень обличчя. Пальці рук міцно зчепіть. Різкими рухами спробуйте розвести руки в сторони. Вправу повторіть 10-12 разів.
4. Віджимання.
Вправу потрібно починати з віджимань з колін. Якщо у вас виходить робити без зусиль по 20-25 разів, переходите на віджимання від підлоги. Дуже важливо враховувати, щоб лінія живота, спини та шиї була прямою. Для зручності можете змінювати положення долонь. Віджимайтеся по 10 разів в 3-4 підходи. Регулярне виконання вправ зміцнює м’язи грудей.
5. Вправа з гантелями.
Ця вправа також не відніме у вас багато часу. Ляжте на підлогу, розведіть руки в сторони з гантелями і повільно поверніть їх в початкове положення. Вибирайте вагу гантелей в залежності від ваших фізичних можливостей. Почніть краще з легких по 500 грамів. Виконайте 3-4 підходи по 10-15 разів.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!