Донедавна руколу вважали бур’яном, а сьогодні це одна з основних складових здорового харчування. Смак в рослини також особливий: у ній поєднується пікантність та присмак горіха і гірчиці. А ще рукола має безліч корисних властивостей.
Смак руколи залежить від сорту та від довжини листя. Що менше листя, то більше в ньому гіркоти. Руколу варто зберігати у холодильнику у контейнері з водою не більше шести днів. Якщо руколу заморозити, вона втратить смакові якості.
Які салати можна приготувати з руколою? Рецепти на щодень і на святковий стіл
Корисні властивості руколи
Рукола містить багато клітковини, мінералів і вітамінів. У ній мало цукру і жирів, але багато корисних елементів: вітамін К, вітамін А, кальцій, фолієва кислота, калій.
У руколі також містяться вітамін С, цинк, мідь, марганець, залізо і вітаміни групи B3. Калорійність руколи – 25 ккал на 100 г.
- Стимулює імунну систему. До складу руколи входить багато корисних речовин, тому її радять вживати людям, які часто хворіють на застуду та грип.
- Сприяє зміцненню кісток та нормалізації роботи м’язів. Рукола багата на вітамін К. Він бере участь у регенерації та створенні тканин кістки, запобігає розвитку остеопорозу.
- Позитивно впливає на зір. Рукола є відомим джерелом каротиноїдів (бета-каротину, лютеїну, зеаксантину), які здатні лікувати безліч захворювань очей.
- Корисна для серцево-судинної й нервової систем.Вживання руколи нормалізує холестерин та цукор в крові, підвищує гемоглобін.
- Пришвидшує обмін речовин. Ще однією перевагою руколи є наявність вітамінів групи B, які сприяють гарному обміну речовин, тим самим перешкоджаючи накопиченню жирових відкладень і збільшення маси тіла.
Кому не варто їсти руколу або обмежити вживання
Рукола містить багато фітонцидів, тому може викликати алергічну реакцію. Через це людям з алергією варто з обережністю вживати руколу.
Варто відмовитися від вживання страв із руколою людям із захворюваннями печінки, нирок, жовчного міхура, органів травлення, при подагрі, вагітним.