Розмноження цибулинами
Для цього викопайте кущ після цвітіння, обережно відокремте дочірні цибулинки та відразу висадіть їх на підготовану ділянку. Починають цвісти лілії вирощені таким способом вже на наступний рік.
Однак, існують сорти, які утворюють дуже мало діток. Визначити кількість можна на наступний рік після посадки, коли з’явиться молода поросль, яка вказує на дочірні цибулини.
Розмноження розподілом куща
Через 2-3 роки після посадки, кущ стає досить великим й він готовий до розділу. Рослину з 2-3 стеблами-квітконосами можна успішно розмножувати поділом.
Для цього лілію викопують після цвітіння, обережно розділяють цибулини та розсаджують їх на підготовані місця. Починають цвісти лілії вирощені таким способом вже на наступний рік.
Розмноження лусочками
Багато видів лілій утворюють дочірні цибулинки на лусочках. Азіатські гібриди розмножуються таким методом набагато краще східних. Починають цвісти лілії вирощені таким способом через 3-5 років. Однак, з однієї цибулини можна отримати багато посадкового матеріалу, бо на одній лусочці утворюється від 1 до 4 діток. Їх доведеться дорощувати на спеціальній грядці або в контейнерах перед висадкою на постійне місце.
Розмноження повітряними бульбочками
Є лілії, які утворюють брунькоцибулинки в пазухах листків.
Дозрівши, вони легко відділяються від стебла, а впавши на землю вкорінюються. Зібрані бульбочки висівають відразу у відкритий ґрунт або в контейнери. Добре розвинені цибулини утворюються через 2-3 роки.
Розмноження насінням
Це досить складний спосіб й підходить переважно для видових лілій. При насіннєвому розмноженні можуть зберегтися не всі сортові ознаки, але воно дуже добре сходить.
Насіння лілій збирають, коли насіннєві коробочки побуріють. Висівають у вологий торф’яний субстрат або вермикуліт та тримають в холодильнику до проростання, а потім висаджують у горщики. Чекати результату доведеться 5-8 років.