Способи використання відпарювачів для одягу

Електричні відпарювачі для одягу — це близькі «родичі» прасок. Але використовують їх не тільки для прасування. Окрім очевидних, є й нестандартні способи застосування відпарювачів.

Електричні відпарювачі для одягу — це близькі «родичі» прасок. Вони також призначені для догляду за текстильними виробами, а точніше — для розгладження від складок після тривалого зберігання в шафі чи прання з відтисканням на високих обертах.

Використовувати портативні побутові парогенератори можна різними способами. Стаціонарні зі стійкою оптимальні для експлуатації вдома, а компактні ручні можна брати з собою у поїздки.

Дезінфекція дитячих іграшок

Плюшеві іграшки заслужено називають «пилозбірниками». Вони забруднюються швидко, особливо, якщо дитина любить брати їх з собою на прогулянки.

На перший погляд здається, що м’яка тваринка ідеально чиста, але якщо добряче струснути її, з’явиться «хмаринка» пилюки. Це небезпечно, адже домашній пил — розплідник алергенів.

Деякі іграшки можна прати, але більшість — після пральної машини втрачають форму. Щоб уникнути цього, краще вдаватися до обробки парою. Для неї підійде звичайний відпарювач для одягу Філіпс чи іншого бренду.

Відпарювання речей з делікатних матеріалів

Делікатні тканини бояться високих температур. Штучні — «плавляться», а на натуральних з’являється некрасивий блиск, від якого важко позбутися. Щоб зіпсувати улюблену блузку чи сукню, достатньо забути перемкнути автоматичний режим на прасці. З відпарювачем ризик заподіювати шкоду чутливим матеріалам — мінімальний. Потужний струмінь гарячої пари хоч і проникає глибоко всередину волокон, але не руйнує їх.

Відпарювати можна навіть речі з великою кількістю декоративних елементів:

  • ґудзиків різного розміру та блискучих паєток;
  • термоналіпок, написів та нашивок;
  • застібок та карабінів;
  • дрібних намистин, бісеру.

Видалення неприємних запахів

Текстиль швидко вбирає неприємні аромати. Варто тільки трохи постояти на кухні поряд з плитою або пройти повз кімнату для куріння — і стійке «амбре» на цілий день гарантоване. Парфуми чи ароматні дезодоранти не маскують його, а тільки погіршують ситуацію. Поверхнева обробка парою освіжає одяг та прибирає дрібні забруднення та запахи.

Оброблення одягу парою відразу після купівлі

Обновки хочеться одягнути якнайшвидше, але краще — випрати перед першим використанням. На превеликий жаль, на прання та сушіння потрібно чимало часу. Щоб не чекати довго, можна скористатися паровою праскою або парогенератором.

  1. Пара вбиває бактерії не гірше, ніж гаряча вода з мийними засобами.
  2. Одягнути річ можна майже відразу після відпарювання — без попереднього висушування.
  3. Потрібно почекати лише кілька хвилин, доки тканина охолоне, щоб не отримати легкий опік.

Догляд за меблями

Портативний ручний відпарювач — альтернатива вартісному потужному пароочищувачу. Він здатен привести до ладу м’які меблі, які забруднилися. Зручно використовувати ручний або підлоговий пристрій для видалення забруднень з оббивки диванів, крісел, пуфів, банкеток.

Чистка дитячого транспорту

Дитячі транспортні засоби (коляски, велосипеди з піддашком, машинки) щодня переживають неабиякі «пригоди». Малюки забруднюють їх їжею та напоями, замурзують пластиліном та фарбами, топчуть брудними ніжками. Хімчистка коштує дорого, до того ж позбавляє «коліс» на деякий час. Чистити відпарювачем у домашніх умовах — набагато вигідніше. Можна проводити такий клінінг хоч щотижня.

Крім очевидних способів використання, існують ще й нестандартні. Серед них: очищення прикрас, зняття клейких етикеток з посуду та техніки, прибирання в автомобілі. Любителі хитриків стверджують, що за допомогою відпарювача можна закип’ятити воду чи навіть зварити яйця, але краще не вдаватися до подібних «авантюр», щоб убезпечити себе та сам пристрій.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook