Вазони Дім

Як правильно доглядати за кімнатними трояндами

Останнім часом все популярнішими стають кімнатні троянди. Вони не тільки доповнюють і прикрашають колекцію домашніх рослин, але й не вимагають постійного догляду. Щоб дізнатись, як правильно доглядати за кімнатною трояндою, читайте далі!

Троянда завжди відрізнялася витонченістю і шармом, але трапляється так, що рослина не цвіте. Причиною стають неправильні умови. Наші рекомендації допоможуть вам створити найбільш ідеальні умови для вирощування цієї прекрасної рослини.

Кімнатна троянда: основна характеристика

Спочатку зазначимо, що догляд за трояндою, яка росте у саду, значно відрізняється від догляду за кімнатною рослиною. Тому не варто вважати, що ви все знаєте і зможете без зусиль виростити квітку на своєму підвіконні.

Якщо ви придбали саджанець троянди в магазині і принесли його додому, не варто відразу його пересаджувати. Квітці потрібен час для повної адаптації. Для цього рекомендується поставити її на східне або південне вікно і поливати добре відстояною водою. Пересаджувати в новий горщик через 2 місяці.

Кімнатні троянди не люблять:

  1. Занадто сухе повітря і прямі сонячні промені.
  2. Частий полив холодною водою.
  3. Присутність на кроні зайвих паростків, стебел і пагонів.
  4. Холод і протяги.
  5. Інфекційні захворювання і атаку шкідників.

Як же доглядати за кімнатною трояндою, щоб вона прекрасно цвіла, радувала своїми яскравими і пахучими квіточками? Для цього знадобляться наші поради і трохи ваших зусиль.    

Китайська кімнатна троянда. Основний догляд

Найголовніше — не дати рослині загинути відразу після покупки. Це трапляється часто і призводить до розчарування квітникаря. Поки троянда адаптується до нового місця, варто максимально вберегти її від протягів і холоду. Також краще поставити її в темний куток, ніж під палючі промені сонця.

Догляд за кімнатною трояндою:

Ґрунт. Який грунт підходить для рослини? Поживний і пухкий. Таку землю можна придбати в спеціалізованих магазинах або ж приготувати своїми руками. Для цього необхідно змішати дерновий грунт, перегній і пісок. Також додається трішки комплексного добрива.

Горщик. Важливою умовою для цвітіння рослини є розмір горщика. Він повинен бути невеликим і підходити під сформовануя кореневу систему квітки. Занадто велику ємність використовувати не варто, оскільки тоді вся волога буде застоюватися в пустотах грунту, утворюючи там грибок і плісняву.

Як приготувати горщик до пересадки кімнатної троянди? Якщо ємність вже використовувалася раніше, подбайте про те, щоб дно було ретельно очищене від старого грунту, оскільки в ньому можуть залишитися інфекції і личинки шкідників. Обов’язково потрібно зробити дренажну систему, яка може складатися з керамзиту або щебеню. Для виведення води потрібно створити зливний отвір.

Полив. Основний показник нестачі вологи — сухість листя квітки. Як тільки ви помітите це на своїй рослині, потрібно негайно діяти і намагатися поливати рослину регулярно. У сильну спеку троянду можна навіть поливати кілька разів на день. Вода не повинна бути холодною.

Підживлення. Вносити добрива рекомендується два рази на місяць, але тільки в період активної вегетації троянди. Які підживлювачі слід використовувати? Мінеральні і органічні, у вигляді коров’яку. Але слід враховувати, що коров’як — переносник небезпечних шкідників, тому дозволено застосовувати тільки добре висушений продукт.

Обрізання. Обрізання кущів кімнатної троянди проводиться взимку. Потрібно видаляти зіпсовані, надломлені гілки, а також пожовклі листочки.

Отже, правильний догляд за кімнатною трояндою допоможе вам виростити красиву, здорову рослину, яка буде прикрашати ваш будинок і радувати око рясним цвітінням.

Дата публікації: 28.03.2019 img Поділитися