Духовність Сім'я

4 серпня – Марії Магдалини. Що не можна робити в цей день

Марія Магдалина першою побачила Ісуса Христа воскреслим і промовила фразу “Христос воскрес!”

4 серпня православна церква шанує пам’ять святої Марії Магдалини – неймовірної жінки, яка була божевільною, а стала ученицею Ісуса Христа, першою побачила Його воскреслим та першою з людей промовила фразу “Христос воскрес!”

За два тисячоліття образ святої Марії набув різних барв та версій її життя. Життя та образ Марії Магдалини надихав митців на створення шедеврів.  Існує близько 20 всесвітньо відомих картин Марії Магдалини великих художників епохи класицизму та Відродження, написано безліч книг та знято декілька кінострічок.

Марія Магдалина мала бісів 

У православній традиції, зважаючи на старі апокрифічні відомості, Марія Магдалина до зустрічі з Христом біля криниці була невіженою. Спаситель вигнав з її тіла 7 бісів, після чого Марія стала його ученицею та дійшла з Ним до самої Голгофи.

Про те, що свята Марія Магдалина була повією, першим заговорив Папа Римський Григорій Перший (6 століття). Він розповідав про неї, як повію, яка вклонилася Христу та мила Йому ноги миром і витерла своїм волоссям. Відтоді у католицизмі Марія Магдалина – головний символ каяття людини. 7 бісів, яких вигнав з Марії Магдалини Христос, Папа Римський порівнював із 7 гріхами, у яких вона покаялася.

Марія Магдалина стала меценатом апостолів

Батьки Марії Магдалини були заможними людьми, мали птахоферму. Завжди носила з собою яйця у якості дарунку. Після зцілення від хвороби-божевілля батьки підтримали рішення доньки – піти за своїм Спасителем. До останньої хвилини Марія Магдалина була “меценатом” апостолів, віддала на апостольські служіння все власне майно.

Першою в світі сказала “Христос воскрес!”

Святу Марію Магдалину вважають не тільки рівноапостольною, але й першоапостольною жінкою. Вона перша побачила воскреслого Христа та повідомила про це учням словами “Христос воскрес!”

Пасхальні крашанки з’явилися від дива Марії Магдалини

Головним місцем служіння святої Марії Магдалини став Рим. Її проповідь особисто слухав сам імператор Тиберій. Саме тоді сталося диво – яйце, яке традиційно носила з собою Марія Магдалина, після її фрази “Христос воскрес!” стало червоним. Звідти з’явилася традиція крашанок.

Молитвами свята Марія Магдалина рятувала в’язнів та зціляла від хвороб

Відомо, що Марія Магдалина допомагала ув’язненим, по її молитвам вони зцілювалися від хвороб. І досі у православному храмі Марії Магдалини у Магдалі (Ізраїль) існує джерело, біля одного з яких Христос зцілив святу від 7 бісів. І сьогодні є свідоцтва зцілення від хвороб – особливо вад очей та безпліддя. Є навіть “діти Марії Магдалини”, які народилися після молитов у джерелі святої, батьки яких допомагають храму і за можливості відвідують його

День ангела Марії

4 серпня жінки на ім’я Марія святкують день ангела, або іменини. Цього дня важливо помолитися своїй небесній покровительці – Марії Магдалині, якщо є бажання – прочитати акафіст.

Дарувати Марії  на день ангела можна ікону, молитовник, або щось корисне для її душі.

Що не можна робити

Щоб виконати роботу, яку не можна відкласти, молилися Марії Магдалині про заступництво і допомогу у справах. Дівчатам цього дня забороняли важко працювати, щоб не підірвати здоров’я. Сьогодні не варто позичати чи повертати гроші. Не можна сваритися, конфліктувати, лаятися, лихословити, допускати лихі думки.

За народними прикметами, день 4 серпня називають Марія ягідниця. Або ще Маріїн день, Мироносиця. Така назва пов’язана зі святою рівноапостольною Марією Магдаленою, яку цього дня вшановує церква.

У Мар’їн день традиційно збирали в лісах ягоди, які заготовляли на зиму у вареннях, джемах та сушеному вигляді.

Щоб умитися росою, яка допоможе зберегти красу та молодість, дівчата вставали з першим світанком. Росу збирали, за можливості, у срібний посуд. Або – у звичайний глиняний, поклавши всредину срібний хрестик.

Корисна для людей, серпнева роса водночас вважалася згубною для рослин і тварин. Тому збирали росу, ретельно струшуючи, а худобу в цей час ще не випускали з хліву.

Прикмети цього дня

Якщо багато роси вранці, льон буде грубий і сірий: роса вимиває білизну в рослини і і вкорочує ріст стебла.
Якщо цього дня прокотиться гроза – сіна буде вдосталь. Грім гримить безперестанно – до швидкого граду.

 

Дата публікації: 04.08.2021 img Поділитися