Духовність Сім'я

27 жовтня – святої Параскеви, покровительки усіх жінок. Що потрібно зробити в цей день

Згідно з народними прикметами, в цей день не можна починати нових справ, бо вони будуть дуже повільно втілюватися та принесуть негативний результат. Ось що ще не можна робити на Параскеви…

27 жовтня православний світ вшановує пам’ять святої Параскеви Сербської. Вона народилася в Х столітті у місті Епіват, недалеко від Константинополя. Родина Параскеви була заможною й після смерті батьків вона віддала всі гроші людям та прийняла чернечий постриг. Параскева проживала сама тривалий час в Йорданській пустелі здійснюючи паломництво на Святу Землю.

Традиції в цей день.

Цей день в давнину називали грязнихою, бо частіше за все розпочинався сезон дощів. Дороги були дуже брудні й люди залишалися вдома, куштували чай з випічкою та займалися домашнім рукоділлям.

Згідно з народними прикметами, в цей день не можна починати нових справ, бо вони будуть дуже повільно здійснюватися та принесуть негативний результат.

На Параскеву вагітна жінка ні в якому разі не повинна розчісувати волосся, бо дитина може народитися із вадами.

Параскеву вважають покровителькою усіх жінок. Тому, в цей день, незаміжні дівчата повинні помолитися від душі та загадати собі щасливу родину.

Також дівчата проводили ритуали на щасливе заміжжя. Одним з них був ритуал з квіткою. Дівчина мала відшукати будь-яку квітку, обірвати пелюстки й покласти під подушку. При цьому потрібно помолитися та попрохати собі гарного чоловіка. Цей ритуал потрібно повторювати дванадцять вечорів поспіль. Після цього пелюстки квітки необхідно покласти у надійне місце. Коли дівчина буде виходити заміж, потрібно розвіяти на вулиці ці пелюстки на щастя.

Народні прикмети в цей день.

В цей день дуже брудно на вулиці, чекайте зими рівно через місяць.

В небі багато зірок вночі – до багатого врожаю наступного літа.

Дата публікації: 26.10.2020 img Поділитися