свята Ольга

11 липня – Ольги: до святої Ольги моляться матері військових

11 липня вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську. Її вважають покровителькою матерів, синів і вдів. До неї моляться матері військових з прохнням про захист.

Іменини Ольги, в честь дня святої рівноапостольної княгині Ольги, відзначають 11 липня. Церква в цей день вшановує образ жінки, яка увійшла в історію, княгині Ольги. День Ольги за церковним календарем — привід вшанувати пам’ять святої, а також привітати з іменинами тих, хто має це ім’я.

Чому княгиню Ольгу вважають святою

Княгиня Ольга народилася в Пскові. У 903 році вона стала дружиною князя Київського Ігоря. А після того, як князь загинув у 945 році, Ольга зайняла його престол і стала княгинею Київської Русі. Вона була опікуном свого сина Святослава, який у підсумку став правителем держави.

З ім’ям Ольги пов’язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Константинополя, де вона прийняла святе хрещення, отримавши церковне ім’я Олена, а хрещеним батьком став імператор Костянтин.

Ольгу вважають покровителькою православної віри. Завдяки її діяльності на Русі почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку. Пізніше її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом.

Радимо також прочитати: Свята чи кривава: чотири помсти княгині Ольги за смерть чоловіка

Ікона святої Ольги
Ікона святої Ольги

Традиції на день Ольги

  • За православним традиціям, в день Ольги потрібно молитися про втішення вдів, а також про зміцнення віри новоспечених християн.
  • Свята Ольга допомагає вберегти себе та рідних від бід і негараздів. А молодим дівчатам вдало вийти заміж.
  • До святої Ольги звертаються з молитвами матері військових, сироти і ті, хто втратив своїх коханих.
  • У старовину день святої Ольги починалися польові роботи, люди виходили на поля збирати і заготовляти сіно.
  • За традицією, в церквах проводять святкові служби в пам’ять про святу. Вважається, що все зроблене цього дня на присадибній ділянці, в полі буде на благо.
  • У народі є звичай – 11 липня слід обов’язково допомогти тому, хто потребує цього, а також бути терплячим до слабкостей інших.
  • На Ольги заборонено прати, прибирати, шити тощо. Водночас не можна лінуватися: можна і потрібно працювати на городі, йти до лісу по ягоди та гриби.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook