троянди

15 лайф-хаків, як швидко й ефективно доглядати за трояндами

Троянди – окраса будь-якого саду. Хоча догляду вони вимагають чимало. Ми підкажемо, як спростити догляд за трояндами і не проґавити нічого важливо.

Троянда, безумовно, королева саду! Але вона, як і будь-яка декоративна рослина, потребує догляду і не абиякого. Ми підкажемо, як швидко й ефективно доглядати за трояндами, щоб це не завдавало вам клопоту і забирало мінімум часу.

Як доглядати за трояндами

  1. Правильна посадка. Якщо троянди ростуть разом, за ними простіше доглядати, легше і обрізати, і вкривати на зиму.
  2. Не економте на аксесуарах.
  • Придбайте якісний обприскувач. Це дозволяє швидко і легко обприскати багато кущів.
  • Для троянд необхідний якісний гострий секатор, сапки із довгими і короткими ручками та інші інструменти. Краще, якщо усі вони будуть зберігатися в одному контейнері з ручкою або відрі, щоб по кожен з них окремо не бігати.

4. Бар’єр від бур’янів. Місця, де ростуть троянди, варто обрамити бордюрною стрічкою, аби сюди не поширювалися бур’яни.

5. Захистіть свої руки. Звичайні садові рукавички не захищають від трояндових колючок. Найкраще підійдуть замшеві або шкіряні рукавички, можна використовувати звичайні старі. Краще, якщо їх буде кілька пар.

6. Влаштовуйте трояндам трав’яний душ. Троянди дуже люблять підживку із трав (треба просто кропиву та інші трави залити водою, накрити кришкою і поставити на сонячне місце). А за тиждень цим настоєм (процідити і розвести водою) обприскати троянди.

7. Використовуйте м’який алюмінієвий дріт для підв’язки троянд, чіпляйте пагони троянди до опори гачками.

8. Зробіть із дроту підпори для кущів. Прут довжиною 2–3 м зігніть у вигляді півкола на “ніжках”. Палки і мотузки – не варіант, тоді кущ розвалюється після першого дощу. А з якісними опорами троянди красиві й акуратні. І доглядати за ними простіше.

Чим обприскати: рятуємо троянди від попелиці

9. Укривайте на зиму. Укривайте троянди не різаними шматками укривного матеріалу, а одним великим шматком, який завбільшки з розарій. Гуртом троянди зимують краще.

10. Замульчуйте від бур’янів. Мульчування і розпушування землі скорочує час на боротьбу з бур’янами, а згодом вони взагалі зникають.

11. Подбайте про зручний полив. Дуже зручно, коли по ділянці розведені труби і вода вмикається в одному місці.

12. Натуральне добриво. Використовуйте великі ємності для розведення і замочування органікою. У них можна підготувати добриво для підживлення всього саду. А це треба робити 3-5 разів за сезон.

13. Правильно здійснюйте обрізку. Навесні зрізи у троянд (тільки великого діаметра) обробляйте перекисом водню або зеленкою із пляшечки для фарбування волосся з губкою на кінці.

14. Боріться з мурахами. Це значно полегшує догляд за садом взагалі і за трояндами, зокрема, тому що велика кількість комах приваблює в сад тлю.

Як обрізати різні види троянд навесні. Детальні поради

Правильно підживлюйте молоді кущі

Підживлення курячим послідом здійснюють навесні в період розвитку рослин, а також в під час цвітіння. Це органічне добриво легко може обпалити коріння, тому важливо не перевищувати дозування. Свіжий послід розводять водою 1:20, перепрілий – 1:10. Розчин настоюють п’ять днів, а потім знову розводять водою у співвідношенні 1:3.

Коров’ячий гній розбавляють водою 1:10, настоюють тиждень, після чого ще раз розводять в співвідношенні 1:2. Перше підживлення слід робити з настанням тепла, тому що в холодну погоду троянди погано засвоюють поживні речовини.

Весняне внесення курячого посліду і коров’ячого гною буде особливо корисне молодим рослинам.

Якщо ви посадили кущ троянд прямо під вікнами, в якості альтернативного менш “ароматного” добрива можна використовувати настій бур’янів. Ємність потрібно заповнити нарізаною травою, бадиллям або бур’янами на 3/4, додати 2 ст. л. кальцинованої соди. Решта 2/3 ємності заповнити водою і очікувати, коли суміш перебродить. Після проціджування необхідно розбавити настій водою в пропорції 3:10 і провести позакореневе підживлення (по листку)

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook