12 порад про те, як користуватись гаджетом з розумом і не нашкодити…

Розповідаємо усі хитрощі для тих, хто проводить понад 5 годин за гаджетом. А чи задумувались Ви над тим скільки часу на день витрачаєте на гортання стрічки новин?

За даними статистики ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) у 1,3 млрд людей у світі є порушення зору! Така цифра спричинена з кількох причин, проте найбільш розповсюдженою є саме екран гаджету! Тому для того, щоб вберегти Ваше здоров’я, ми підготували для Вас кілька корисних порад, завдяки яким Ви зменшите вразливість телефону на Ваш зір.

1. Запам’ятайте правило 30-60-300

Це правила вважається універсальним, адже підказує нам, що безпечною відстанню до пристрою є:

  • смартфон тримайте на  відстані 30 см від обличчя;
  • монітор комп’ютера – на відстані 60 см;
  • телевізор – на відстані 300 см.

2. Використовуйте функцію автояскравості

Яскравість екрану — це саме той чинник, який впливає на наш зір. Функція «автояскравість» є адаптивною, тобто підлаштовується під яскравість приміщення в якому Ви перебуваєте.

Якщо йдеться про монітор комп’ютера, у вас є 2 варіанти:

  • Настроїти середню яскравість для денного часу і використати функцію “Нічний колір” (“Налаштування” – “Дисплей”) увечері.
  • Викачати додаток типу f.lux, яке автоматично настроюватиме яскравість екрана, орієнтуючись на час доби у вашому часовому поясі.

3. Збільшіть колірну теплоту і спробуйте використати режим читання

Офтальмологи визначили, що підвищення колірної теплоти екранів знижує навантаження на очі. Таким чином, на моніторі цей параметр можна налаштувати самостійно, а от в мобільних пристроях — ввімкнути стандартну функцію “режим читання”.

4. Замініть в налаштуваннях білий фон на сірий

Чим менше контрастності між кольором фону і текстом, тим легше ваші очі переносять навантаження. Тому радимо Вам замінити білий фон вікон на сірий. Це можна зробити в налаштуваннях (якщо у вас Windows 10, то врахуйте, що цей параметр тепер розташовується в налаштуваннях, в розділі “Кольори” є пункт “Параметри високої контрастності”).

 

5. У вечірні та нічні години читайте з темного екрана з контрастним шрифтом

У будь-яких “читалок” є нічний режим або можливість його створити за допомогою налаштувань. До прикладу, найпоширенішими варіантами з них: сірий текст на чорному фоні, білий, – на бордовому і зелений – на чорному.

6. Завжди стежте, щоб на екрані не було відбитків пальців

Звучить дивно, але це справді так. Якщо наше око бачить відбитки пальців, то відповідно і фокусує свою увагу на ньому. Тому рекомендуємо час від часу протирати всі екрани.

7. Купіть матові плівки для ваших пристроїв

У звичайних захисних поверхнях переважно є відблиски, а вони негативно впливають на наш зір. Тому найкраще обирати пристрої з матовим покриттям. До речі, на такій плівці залишається значно менше відбитків.

8. Наддавайте перевагу великим екранам

Якщо у вас є вибір між смартфоном і планшетом, беріть в руки другий. І при купівлі нових пристроїв теж зупиняйтеся на моделях з великим екраном. Так, вони не такі компактні, та зате більш безпечні для очей.

9. Не перемикайтеся для відпочинку з комп’ютера на мобільні пристрої

Як часто Ви при роботі за комп’ютером перемикаєте свою увагу на смартфон. Розумом Ви ніби відпочиваєте, а от Ваші очі і досі будуть напруженими. Тому варто послухати музику чи якийсь подкаст. А найкраще вийти на вулицю і погуляти.

10. Стежте за повітрям у приміщенні

У приміщенні в якому Ви працюєте мають бути комфортні умови. Якщо ВИ, до прикладу, працюєте 8 годин за екраном комп’ютера, то стежте, щоб температура повітря була  21-22 °C, а вологість повітря на рівні 40-60 %. Памятайте, що дуже важливо провітрювати приміщення в якому Ви працюєте.

11. Правильно тримаєте мобільні пристрої

Правильне положення мобільного пристрою – 30-40 см від обличчя, трохи нижче рівня очей. І звісно, не забувайте про те, як Ви тримаєте спину.

12. Використайте додатки для захисту очей

Звучить дивно, але гаджети можуть навіть допомогти зберегти зір. Ось декілька додатків, які потурбуються про ваші очі:

  • eyeCare – розширення для Google Chrome, яке нагадуватиме вам, що кожні 20 хвилин необхідно відривати очі від екрана і дивитися на віддалені об’єкти, щоб зняти напругу з очей.
  • Twilight: Blue light filter – додаток для тонкого налаштування колірності екрана мобільного пристрою, який ще й підлаштовується під час доби.
  • Перевірка Зору – детальні тести, які виявляють основні проблеми із зором. Не замінять візиту до офтальмолога, але встановити додаток точно простіше, ніж змусити себе записатися до лікаря.
  • Гімнастика для очей – Зір + – чудові безкоштовні вправи для очей.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook