12 ознак несачі магнію, які часто ігнорують

Ось головні ознаки того, що ваш організм відчуває дефіцит магнію...

Магній – важливий для людини мінерал, який міститься в багатьох продуктах. Він відіграє істотну роль у виробленні та відновленні ДНК, підтримує кістки, нерви і м’язи. Але, не дивлячись на його явні переваги, магній присутній не скрізь. За даними Національного інституту здоров’я, чоловіки і жінки старші сімдесяти років і підлітки найбільш схильні до ризику дефіциту цього мінералу.

1. Слабкість

Магній бере участь в трьох сотнях різних хімічних реакцій в організмі, багато з яких пов’язані з виробництвом енергії. Таким чином, дефіцит магнію може означати відсутність фізичної енергії.

2. Сіпання або судоми

Магній відіграє важливу роль в м’язовій релаксації, тому його дефіцит може викликати мимовільні рухи м’язів. Без магнію наші м’язи будуть перебувати в стані постійного скорочення.

3. Часті головні болі

Дефіцит магнію знижує рівень серотоніну, що змушує кровоносні судини стискатися, а також впливає на функцію нейротрансмітерів. Всі ці явища пов’язані з головним болем.

4. Безсоння

Ваші проблеми зі сном можуть бути викликані дефіцитом магнію, особливо, якщо ви перебуваєте в стресовій ситуації. Гормони стресу збільшують кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.

5. Нерегулярне серцебиття

При низькому рівні магнію можуть виникнути проблеми з регулярним ритмом серця. Це трапляється досить часто, і лікарі призначають магній для лікування тих, хто страждає аритмією.

6. Підвищена чутливість до шуму

Дефіцит магнію знижує стійкість нервової системи. Це може привести до поганої переносимості шуму, особливо, якщо він сильний.

7. Конвульсії

Поява подібних випадків може означати, що через відсутність магнію порушена робота нервової системи. Якщо у вас були такі напади – обов’язково зверніться до лікаря.

8. Низький рівень мінералів в кістках

Магній відіграє важливу роль у формуванні кісткової тканини. Більшість з того, що ми їмо, позначається на нашому скелеті.

9. Запори

Діяльність кишківника часто сповільнюється при відсутності магнію (цей мінерал присутній в багатьох проносних засобах).

10. Високий кров’яний тиск

Магній дуже важливий для циркуляції крові, і його дефіцит може призвести до високого тиску. Тому потрібно включити в свій раціон продукти, багаті магнієм.

11. Цукровий діабет 2 типу

Зниження рівня цукру в крові є ще одним фактором, в якому бере участь магній. Тому люди з дефіцитом магнію в раціоні мають тенденцію до розвитку цукрового діабету 2 типу.

12. Перепади настрою

Низький рівень магнію може вплинути на неврологічні функції і генерувати проблеми, які можуть бути вирішені шляхом введення в свій раціон продуктів, багатих магнієм.

Продукти з високим вмістом магнію: 

  • Какао: чистий темний шоколад містить майже 500 міліграмів магнію на 100 г
  • Листові зелені овочі: мангольд, салат, шпинат
  • Фрукти: банани, абрикоси, авокадо, персики, сливи
  • Горіхи: мигдаль, кеш’ю, волоські горіхи
  • Бобові: квасоля і сочевиця
  • Зерна: коричневий рис, просо, овес
  • Картопля
  • Гарбуз

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook