Петро і Павло

29 червня – Петра і Павла. В цей день не можна сваритися

Православна церква, за новим календарем, 29 червня відзначає День пам'яті апостолів Петра і Павла. Вони були першими проповідниками християнства.

Петро і Павло були дуже шанованими святими на Русі. Петра шанували як власника ключів від раю і покровителя всіх рибалок.

День Петра і Павла на Русі вважався одним з найважливіших свят. Готувалися до нього заздалегідь: тримали пост, прибиралися вдома, варили пиво. Свято відзначали кілька днів із застіллям і у великій компанії. У ніч перед святом для захисту від злих сил запалювали велике багаття.

Магічними властивостями предки наділяли джерельну воду. Щоб завжди бути здоровим, потрібно скупатися в цей день в трьох різних ключах. Наші предки пов’язували це свято з літнім сонцестоянням. На честь цього водили хороводи, влаштовували ярмарки.

Прикмети погоди на 29 червня

  • Жовте листя в цей день з’явилися – до раннього листопаду.
  • Ясний день означає, що рік буде хорошим.
  • Хмари жовті – до дощів.
  • Якщо зозуля перестала кувати до Петрового дня – зима буде ранньою, а якщо після – зима настане пізно.
  • Якщо вранці стоїть роса, то день буде без дощу.

Раніше слов’янські звичаї на Петра і Павла були схожі на звичаї поклоніння сонцю, бо існувало повір’я, що в цей день воно світить по-особливому. Молоді люди в ніч на Петра і Павла водили хороводи, співали і влаштовували різні ігри, а на світанку зустрічали схід сонця.

Особливо, в давнину, це свято шанували рибалки, бо Святий Апостол Петро був з рибальського сім’ї. У цей день рибалки молилися і просили, щоб їм послали хороший улов. В наші дні також рекомендується зустрічати свято за риболовлею.

Зараз у свято Петра і Павла християни відвідують церковні храми, читають молитви, сповідаються і моляться за здоров’я близьких, після закінчення служби розговляються, що символізує закінчення посту. Головним блюдом на столі є сирні пончики «мандрики».

Напередодні рекомендується провести прибирання в приміщенні, тим самим очистити його від усього поганого, прикрасити оселю вінками та букетами з польових квітів, їх же можна взяти для освячування до церкви.

Радимо також прочитати: День Петра і Павла: як молитися до святих, щоб мати здоров’я

Що не можна робити 

  • В один з найбільших християнських свят Петра і Павла у 2021 році не рекомендуємо думати про погане, сваритися і лихословити. Краще провести час у колі сім’ї, наповнитися позитивними емоціями й пробачити старі образи.
  • Роботу по дому (в’язання, шиття, прибирання) в саду та городі необхідно відкласти.
  • Також вважається, що на Петра і Павла не можна купатися у водоймах.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook