Діти Сім'я

10 розвивальних ігор з фігурками кіндер-сюрприз

А ви граєтеся разом зі своїми дітьми кіндер-сюрпризами? Спробуйте! Це не лише цікаво, а й корисно!

Ці прості і цікаві ігри добре розвивають увагу, мислення та память дітей.

Чого не вистачає?

Беремо 2-5 фігурок, ставимо в ряд і пропонуємо дитині запам’ятати. Потім просимо малюка закрити очі або відвернутися, а самі прибираємо одну іграшку. Просимо дитину відгадати, якої фігурки не вистачає. Гра розвиває увагу і пам’ять.

Що змінилося?

Знову беремо 3-5 фігурок, ставимо в рядок і просимо дитину запам’ятати. Потім дитина повинна закрити очі, а ми міняємо місцями 2 фігурки. Це завдання розвиває увагу і пам’ять.

Класифікація

Пропонуємо малюкові поділити фігурки на групи за будь-якою ознакою: тварини, птахи, мультики, машинки, за кольором, за розміром. Якщо дитині завдання незрозуміле, покажіть приклад. Розвиває увагу, мислення.

Знайди скарб

Можна узяти кілька фігурок і коробку (тарілку, миску) з сипучим матеріалом (пісок, манка, гречка). Показати дитині фігурки, а потім сховати їх у коробці. І пропонуємо знайти, відкопати. Поцікавтеся у дитини, чи всі іграшки знайдені? Якої не вистачає? Гра розвиває увагу, пам’ять, є сенсорним стимулятором.

Рольова гра

Кіндери підходять і для рольових ігор. Можна побудувати будинок з конструктора і пограти в сім’ю. Або в зоопарк, або розіграти сценку з мультфільму. Можна пограти в магазин, або розіграти казкову історію. Тут необмежене поле діяльності. Рольова гра допомагає освоювати соціальні ролі, розвиває фантазію.

Що в мішечку?

Беремо непрозорий мішечок, пакет. І кладемо в нього 2-3 фігурки. Пропонуємо малюкові на дотик визначити, які іграшки лежать в мішку. Це розвиває мислення, сенсорну стимуляцію і дрібну моторику.

З якої казки?

Візьміть фігурку, наприклад, лисичку, ведмедика чи зайчика, і запропонуєте дитині згадати, у якій казці (мультику) є такий персонаж. Якщо граєте з групою дітей, то можна запропонувати змагання, хто більше казок згадає. Розвиває пам’ять, мислення.

Плутанка

Візьміть три непрозорих склянки. Під одну з них сховайте фігурку. А потім поміняйте їх місцями, щоб заплутати дитину. Запропонуйте вгадати, під якою склянкою іграшка. Можна грати на рахунок, після п’яти успішних відгадок, запропонуйте приз. Ця гра добре розвиває увагу.

Хованки

Візьміть кілька фігурок, покажіть дитині і сховайте. А потім запропонуйте дитині знайти фігурки. Можна допомагати, примовляючи: гаряче-холодно. Це розвиває увагу, пам’ять та просторове мислення.

Мокрі ігри

Покладіть фігурки у ванну під час купання дитини. Поспостерігайте за нею, які іграшки плавають, а які тонуть, розкажіть, чому так відбувається. Можна виловлювати фігурки сачком, вийде рольова гра в Рибака. Гра розширює кругозір дитини, допомагає вивчити властивості предметів.

Ніна Лівенцова

Дата публікації: 24.12.2019 img Поділитися