Обіймати дитину
Неважливо, хлопчик це чи дівчинка. До певного віку їм всім це потрібно, як повітря. Бажано не тільки від мами. Тато не повинен соромитися обіймів. Коли дитина виросте, дефіцит такого роду спілкування (а це теж спілкування) не заповниш.
Вкладати спати
Звичайно, до певного віку їй хочеться материнського молока і не завжди вийде підмінити дружину. Але пробувати треба з самих ранніх … навіть не років, а місяців. Повірте: почне засипати й на батькових руках. Непогано, якщо дитина взагалі приблизно до двох-трьох років буде засипати з батьками. У деяких сім’ях до трьох років у малюка навіть немає окремого ліжечка. Я вважаю, що це нормально. Ми все-таки ссавці, а у них прийнято, що дитинчата сплять з дорослими. Потім поступово привчите спати окремо.
Готувати їжу
Непогано, якщо ти у вихідні розвантажиш маму від готування. Та й в будні цього ніхто не забороняє. Дитина буде тільки рада, що у нього такі талановиті батьки. Обидва смачно готують, кожен свої страви. Поступово твої діти самі втягнуться в сімейну кулінарію і будуть розкочувати для тебе тісто або помішувати суп.
Дати зрозуміти дітям: мама – не служниця
Якщо відірвався гудзик на одязі сина / дочки, не треба відразу бігти до дружини, як в ательє. Хоча б в одному випадку з трьох заший сам. Це ж не тільки допомога дружині. Це передача моделі поведінки та негласний сигнал: мама у нас не служниця. Є всі шанси, що років до дев’яти дочка або син спробує пришити ґудзик самостійно. А потім скаже бабусі: «Мене мама і тато навчили!» (Не тільки одна мама, є різниця?)
Дізнаватись більше про дитину
Сходи з дитиною в поліклініку. Побувай на батьківських зборах в школі або дитсадку. Дізнайся більше про свою дитину: чим вона хворіє (а може, у неї взагалі ідеальне здоров’я), як вчиться (тільки тримай себе в руках і не хапайся відразу за ремінь) і хто ці люди в школі / саду, з якими вона проводить частину свого життя.
Привчати до гігієни
Почисть з дитиною зуби. Якщо вона ще зовсім малюк — помий її. Покажи, що тато теж розуміється в охайності. Нехай чоловічі шкарпетки стоять в кутку тільки в анекдотах. До речі, прати шкарпетки вручну — хороший навик, якому варто навчити дитину (а може, і себе самого).
Купити дитині одяг
Якщо у тебе дочка, необов’язково вибирати нове плаття в магазині з нею повинна тільки мама. Іноді важливий і чоловічий погляд. І взагалі щось часто навіть сини в магазинах вибирають сорочки виключно з мамами. Тебе ж ніхто не просить стати «шмоточником». Просто сходи в магазин з сином / донькою, навчи вибирати одяг.
Побути з дитиною на лікарняному
Згідно із законом чоловіки давно мають на це право. Нехай суспільство звикає, що це цілком нормально. Чому це завжди повинні робити тільки дружини, а то і тещі / свекрухи?
Пограти разом в ігри
Наліпи з донькою «пасочки» в пісочниці, побудуй з сином фортецю з каменів, які валяються у дворі. Згадаєш своє дитинство, а заодно і дитині буде приємно. До речі, іноді їй досить, щоб ти просто спостерігав за її грою, сидячи на лавочці (а не уткнувшись в смартфон).
Мати спільну справу
Споруди з дитиною якусь саморобку, помалюй разом з нею, збери пазл. Так вона (він) навчиться робити з тобою спільну справу. Велика ймовірність: коли підросте, буде допомагати. Ви готові доповнити список?