Як виростити лаванду
- Насіння лаванди обов’язково стратифікуйте: потримайте у холодильнику 2–3 місяці перед висіванням, інакше воно може не зійти.
- Приживаються краще літні саджанці ніж осінні. Їх можна саджати у горщики або просто у ґрунт (це кращий варіант). На зиму вкорінені саджанці треба прикривати агроволокном. Якщо ви посадите саджанці у контейнер, взимку їм треба підтримувати температуру 5–7 ОС і зрідка поливати.
- Розмножити кущі легко: поділом куща навесні або восени, а також відводками дорослих кущів влітку. Перед посадкою саджанці треба обробити епіном або корневіном або іншим засобом такого типу. Зі стебел, які ви будете занурювати у ґрунт, треба обібрати листя, щоб воно не загнило.
- Лаванда надає перевагу бідним ґрунтам. Тому вона чудово росте між бруківкою або навіть на купі з будівельним сміттям.
- Лаванда не терпить підживлень! Її ніколи нічим не треба підживлювати.
- Лаванда не любить багато води, зайва волога призводить до загнивання. Полива її треба тільки у період посухи. Саджанці для вкорінення слід поливати 2–3 рази на тиждень.
- Для формування кущів їх слід обрізати навесні і восени, але робити це не надто низко (не зачіпаючи задерев’янілої частини), щоб не вирізати бруньки, з яких утворяться квітконоси.
- Лаванда – південна рослина, тому на Півночі України її варто вкривати на зиму агроволокном. У контейнерах лаванда чудово зимує на засклених балконах.
- Оптимальний варіант для вирощування – звичайна вузьколиста лаванда (Lavandula angustifolia). Вона стійка до холоду.
- Лаванда не боїться шкідників і хвороб. Але і від молі не дуже рятує.
Post Views: 48