Відпочинок Діти

10 квітня – День братів і сестер: цікаві факти про стосунки братів і сестер

10 квітня у різних країнах світу відзначають День братів і сестер. І це гарна нагода привітати своїх рідних! З нагоди свята ми зібрали цікаву інформацію про те, як брати і сестри впливають один на одного.

Традиція відзначати День братів і сестер 10 квітня прийшла із США, його англійська назва – Siblings Day (National Siblings Day). Свято має на меті нагадати про цінність сімейних і родинних зв’язків, важливість підтримувати і зміцнювати стосунки з близькими людьми, братами і сестрами.

Ідея започаткувати свято належить Клаудії Еварт, яка втратила своїх рідних брата й сестру в ранньому віці. На згадку про них Клаудія вирішила організувати свято, датою якого обрала 10 квітня – День народження її сестри.

10 дивовижних фактів про братів і сестер

Британське дослідження від YouGov показало, що порядок народження впливає на формування особистості. Так, молодші діти є більш творчими і безтурботними, а старші – раціональними і відповідальними. Крім того, тривалість життя у молодших дітей зазвичай на кілька років довша, вчені пов’язують це з їх позитивним поглядом на життя і більш низьким рівнем стресів.

У старших дітей вищий шанс виникнення алергії, особливо харчової. Японські медики провели дослідження, в ході якого вони вивчили медичні картки 13 тис. дітей від 7 до 15 років. Виявилося, що старші діти частіше стpaждали харчовою алергією, кон’юнктивітом і мали проблеми з дихальною системою.

У старших дітей вищий рівень IQ. Вчені пов’язують це з тим, що старші часто займаються з молодшими, тим самим зміцнюючи власні знання і розвиваючи інтелект. Правда, є дані, що до 12 років багато молодших дітей вирівнюються зі старшими за рівнем інтелекту.

Молодші діти більш комунікабельні, вважають психологи. Вони пов’язують це тим, що малюк з самого раннього віку змушений домовлятися зі своїм старшим братом, шукати компроміси. Тому молодші діти частіше, ніж старші, екстраверти.

Сестри знижують шанс виникнення депpесії, почуття самотності, провини. До такого висновку прийшли вчені з Університету Брігама Янга (Айдахо, США). Керівник дослідження Лаура Падилла-Уокер пояснює: «Рідна сестра – це потужний захисний фактор для нашої нервової системи. Особливо в підлітковий період».

Чоловіки, у яких є сестри легше налагоджують контакт з протилежною стaттю і більш схильні до флірту. Американський письменник і журналіст Джеффрі Клугер в своїй книзі «Ефект брата» описав дослідження в ході яких вивчалася поведінка людей на швидких побаченнях. Було відзначено, що чоловіки у яких є сестри набагато легше знаходять контакт з жінками, поводяться більш вільно і грайливо.

До речі, дівчата, які виросли з братами, також, за словами автора дослідження, «були менш серйозними і більш відкритими в спілкуванні з протилежною стaттю».

Кожна наступна дитина в багатодітній родині нижча за попередню. Британські вчені провели дослідження, в якому взяли участь 14 тис. дітей і прийшли до цікавого висновку. У багатодітних сім’ях кожна дитина після 4 народжувалася нижчою за попередню. Наявність кожного старшого брата або сестри позбавляло його приблизно 1 см росту.

70% батьків і 65% матерів часто віддають перевагу одному з дітей. Мова не про те, що когось люблять більше. Батьки не можуть ставитися до дітей однаково – наприклад, старшому дають більше свободи, а молодшого частіше шкодують. Також один з дітей ближче по духу, комусь із батьків, у них більше схожості, спільних інтересів.

Молодша дитина позитивно впливає на здоров’я старшої. До такого висновку прийшли вчені Мічиганського університету. Наприклад, вони стверджують, що діти які стають старшими в сім’ї у віці до 4 років, менш схильні до ожиріння. Вчені пов’язують це з тим, що після народження другої дитини, батьки враховують помилки, які допускали з першою дитиною і частіше переходять на рейки здорового харчування.

Чим більше у вас братів і сестер, тим вища ймовірність щасливого шлюбу в майбутньому. Згідно з дослідженнями вчених з Університету Огайо, кожен молодший брат або сестра знижує ймовірність розлучення на 2%. Як пояснює керівник дослідження Донна Боббітт-Зехер, «більше братів і сестер означає більше досвіду і підготовки до сімейного життя, тому менше шансів, що майбутня сім’я розпадеться».

Дата публікації: 10.04.2019 img Поділитися