Захищає зуби від карієсу, судини – від бляшок, полегшує менопаузу, омолоджує мозок і ще 22 причини їсти журавлину | Сім’я і дім
Здоров'я та краса Народна медицина

Захищає зуби від карієсу, судини – від бляшок, полегшує менопаузу, омолоджує мозок і ще 22 причини їсти журавлину

У народній медицині про корисні властивості журавлини знають з давніх часів. Дуже кисла і терпка на смак, вона є джерелом багатьох корисних речовин. Читайте далі.

Багатий хімічний склад цієї ягоди подарував їй другу, народна назва – “кислий лікар”. Всі знають про те, наскільки велика користь журавлини для організму.

Цілющими властивостями володіють не тільки плоди цієї рослини, але і листя. Журавлина містить багато вітамінів, а також мікро – і макроелементи. Крім цього, у її хімічному складі присутні такі кислоти, як яблучна, лимонна і бензойна (завдяки цьому природному консерванту в ягоді надовго зберігаються корисні властивості).

Плоди журавлини володіють антимікробною активністю, тому її часто рекомендують використовувати як натуральний антибіотик при інфекціях нирок і сечового міхура. Поєднання корисних речовин, що містяться в журавлині, не дає можливість розмножуватися бактеріям всередині сечовивідних шляхів.

Багато хвороб шлунково-кишкового тракту починаються через попадання в організм бактерій класу Helicobacter pylori, у зв’язку з чим лікарі дуже часто призначають антибактеріальну терапію. Проте регулярне включення в раціон журавлини підсилює стійкість організму до шкідливих бактерій.

Антиоксиданти, що містяться в журавлині, захищають від дії вільних радикалів, запобігаючи розвиток ракових клітин в легенях і товстій кишці.

Вживання журавлини добре впливає на роботу головного мозку, сповільнюючи процес старіння і загибелі клітин, що знижує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона.

Речовини, що містяться в журавлині, утворюють у ротовій порожнині захисне покриття, яке перешкоджає адгезії бактерій до зубної емалі і ясен, запобігаючи тим самим розвитку карієсу і пародонтозу.

Журавлина дуже корисна для жінок в період менопаузи. Вона допомагає позбутися від проявів таких неприємних симптомів, як припливи і почервоніння шкіри.

Журавлину потрібно вживати і тим, хто знаходиться на дієті. Вона допомагає видаляти з організму токсини, а також регулює обмін речовин.

Містяться в журавлині флавоноїди (природні антиоксиданти) аналогічні тим, які містяться в червоному вині, тому її необхідно вживати для зміцнення серцево-судинної системи. Сполуки, які є в журавлині, перешкоджають утворенню тромбів і добре впливають на кровоносні судини.

Ця ягода запобігає окисленню холестерину в крові, що знижує ризик виникнення атеросклерозу і засмічення судин бляшками.

Напої з журавлини прекрасно освіжають і втамовують спрагу. Їх також рекомендують вживати при простудних захворюваннях і пропасниці.

Помірне вживання журавлини при вагітності допоможе запобігти або усунути багато проблем зі здоров’ям, що підстерігають жінку в цей час. У період виношування дитини майбутня мати часто стикається з хворобами органів сечостатевої системи і нирок. Вживання напоїв на основі соку журавлини блокує поширення бактерій, згубно діє на мікроорганізми. А також протистоїть циститу, уретриту і пиелонефриту.

Дата публікації: 30.01.2019 img Поділитися