Дизайн Майстер-клас

Як виростити мох: у саду, на дереві і камінні. Майстер-клас

Вирощування моху на присадибній ділянці набуває великої популярності. Є безліч цікавих способів використання моху у ландшафтному дизайні. Ми розкажемо, де і як можна посадити мох.

Мох зберігає декоративність упродовж всього року і при цьому досить невибагливий до умов вирощування. Його можна посадити як у ґрунті, так і на дереві або камінні. Треба тільки «підгодувати» його спеціальним живильним розчином.

9 причин посадити мох

 1. За своїм зовнішнім виглядом ця рослина така ж приваблива, як і газон, але вимагає значно менше зусиль і грошей для догляду.
 2. За допомогою моху можна покрити всі незаповнені ділянки території і тим самим надати оформленню ландшафту закінчений вигляд.
 3. Мох має велику кількість відтінків і фактур, що дає можливість створювати з його допомогою оригінальні зображення і малюнки.
 4. Ця рослина є невід’ємною складовою дизайну в східному стилі.
 5. Виростивши мох на даху можна забезпечити прохолоду в приміщенні і таким чином нормалізувати температурний режим усередині будинку.
 6. Існує кілька способів використання моху для оформлення ландшафту. Одним з варіантів є створення ретро-дизайну. За допомогою моху декорують малі архітектурні форми і скульптури. Цей спосіб дозволяє надати елементам зістареного вигляду.
 7. Досить ефектний вигляд має мох як обрамлення штучних водойм.
 8. При засаджуванні великої площі рекомендовано використовувати мох різних відтінків. Варіантів висаджування існує безліч. Можна висадити в формі певної геометричної фігури, розташувати мох в шаховому порядку або сформувати з нього різнобарвний килим.
 9. Ще одним варіантом є застосування моху для оформлення садових доріжок. У такому разі мох садять між каменями і плитами, обабіч доріжок. На відміну від квітів, мох не вимагає ретельного догляду.

Де посадити мох

Для початку визначтеся, де саме плануєте посадити мох. Врахуйте, що більшість мохів люблять вологі і тінисті ділянки зі слабокислим ґрунтом. Садити мох треба в похмуру, дощову погоду.

Вирощувати мох можна як на землі, так і на каменях і бетонних виробах. Основні принципи посадки і вирощування на цих субстратах схожі, відрізняються вони тільки підготовкою основи і приготуванням живильного розчину для вкорінення і зростання моху.

Вам знадобиться:
1. Зрізаний живий мох. Мох, зібраний для посадки не повинен бути сухим або жовтим.
2. Родючий ґрунт.
3. Кефір або пиво.
4. Нетканий матеріал.
5. Ніж.
6. Целофанова плівка.
7. Тест-індикатор кислотності ґрунту.

Як посадити мох у ґрунт

 1. При посадці в землю спершу очистіть ділянку від кореневищ бур’янів і будівельного сміття. Не використовуйте гербіциди. Просапайте ділянку. Перевірте за допомогою тесту-індикатора кислотність ґрунту. рН повинна мати значення 5,0-6,0.
 2. Зніміть родючий шар ґрунту. Добре полийте поверхню землі, щоб вона ущільнилася, і постеліть на неї нетканий матеріал. Він попередить подальше проростання деяких бур’янів, коріння яких залишилося у ґрунті. Висипте родючий ґрунт.
 3. Приготуйте живильний розчин для посадки моху. Для цього візьміть трохи кефіру без добавок або нефільтроване пиво. Пролийте ним землю. Злегка розпушіть поверхню ґрунту граблями.
 4. Викладіть зібраний мох, не вдавлюючи його сильно в ґрунт. Полийте живильним розчином.
 5. Накрийте мох плівкою і перевіряйте вологість рослин і ґрунту по 2 рази на день. Не допускайте їх пересихання. Не знімайте плівку до тих пір, поки мох не приросте до землі.

Як посадити мох на камінь

 1. При посадці моху на камінь спочатку переконайтеся, що його поверхня досить шорстка. Згодиться вапняк або піщаник – вони найбільш пористі.
 2. Облийте камені водою. Потім обсипте їх родючою землею.
 3. Приготуйте живильний розчин: дрібно наріжте мох і змішайте його з кефіром або нефільтрованим пивом. Має вийти досить щільна суміш, схожа на пасту.
 4. Помажте цією пастою камінь і обмотайте його плівкою. Не знімайте плівку, поки на каменях не з’являться щільні прирослі горбки моху, шириною близько 3 см.

Як доглядати за мохом

 1. Необхідно поливати посаджений мох мінімум 1 раз на день протягом 3 тижнів. Якщо мох починає жовтіти, поливати слід частіше – 2–3 рази на день.
 2. Не забувайте обприскувати мох, щоб повітря під плівкою залишався вологим.
 3. Зверніть увагу: мох може досить довго не приростати до субстрату. Поки не відбулося повне приростання, необхідно підтримувати вологість повітря і ґрунту, при потребі – поливати живильним розчином.
Дата публікації: 07.05.2018 img Поділитися