Як виростити деревій: посадка, догляд і рецепти настоянок

Навіщо ця рослина на дачі, якщо її повно в дикій природі? Щоб дізнатись відповідь — читайте ділі, адже деревій — це не просто дика рослина. Він використовується для прикраси клумб і квітників, в кулінарії і народній медицині.

Особливості вирощування і догляд за деревієм

Селекціонери давно запримітили цю невибагливу рослину. Тому є безліч декоративних видів деревію, з самими неймовірними яскравими кольорами. Але навіть звичайний деревій своїми білими суцвіттями прикрасить дачні ділянки. Плюс, можна запастися лікарською сировиною, не йдучи далеко в поля. Адже біля дороги або на засміченій території не можна збирати рослини.

Для того, щоб посадити на ділянці деревій, потрібно просто викопати хороший кущик на пустирі і пересадити його на свою територію. Або ж, якщо у вас більш декоративна мета, тоді можна запастися насінням в магазині, висіяти його на грядку і чекати сходів. Потрібно врахувати, що деревій — це корневищна рослина. Його підземні органи здатні швидко розповзатися по ділянці. Тому потрібно або захистити підземними закупорювачами кущі деревію, або періодично лопатою перекопувати грунт навколо куща.

Ще одним негативним моментом є самосів. Щоб не допустити зайвої засміченості цією рослиною, слід вчасно зрізати відцвілі суцвіття. Деревій любить сонячні місця, не родючий грунт, помірне зволоження. Якщо є бажання, можна навесні підгодувати рослину мінеральним або органічним добривом. Щоб молоді пагони набралися сил, потрібно регулярно видаляти бур’яни. Період цвітіння настає в червні і триває все літо. На одній ділянці може рости до 7 років.

Як збирати деревій для лікарських потреб

Для лікарських цілей використовують суцвіття і верхню частину стебла з листям. Тому довжина зрізаних стебел з квітами не повинна перевищувати 20 см. Грубі і безлисті стебла не підходять. З одного куща можна зрізати стебла 3 роки поспіль. А потім рекомендується дати відпочити деревію 1-2 роки, для накопичення корисних речовин. Потім знову можна проводити збір.

Сушити сировину краще в тіні або на протязі. Розстелити тонким шаром або зв’язати в пучки і підвісити. Зберігати в сухих приміщеннях в подрібненому або цілісному вигляді не більше 2 років.

Лікарські властивості деревію

Ця рослина має такі характеристики:

  • протизапальна;
  • кровоспиняюча;
  • протиалергічна;
  • бактерицидна.

Крім того, активні речовини деревію сприяють розширенню жовчних протоків, збільшують жовчовиділення, посилюють секреторну активність шлунка.

Увага! У зв’язку з тим, що деревій є сильним кровоспиняючим засобом, він здатний при надмірному застосуванні утворювати тромби. Тому його використання має бути помірним і короткочасним.

Деревій допомагає при таких проблемах зі здоров’ям:

  • втрата апетиту;
  • рясні місячні;
  • носові, гемороїдальні, кишкові кровотечі;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • захворювання жовчного міхура;
  • зменшує біль, при спазмах кишечника;
  • гнійні ураження шкірних покривів;
  • фурункули.

Також в косметології використовується відвар деревію як засіб для видалення жирного блиску на шкірі.

Приготування настоянок з деревію: найкращі рецепти

Так як ця рослина має лікувальну ефірну олію, її можна добути з рослини методом приготування водяних відварів, настоїв або чаїв.

Для цього взяти 1 столову ложку трави, залити склянкою окропу і настоювати на водяній бані або в термосі. На водяній бані тримати 15 хвилин, дати охолонути 45 хвилин і процідити. В термосі настоювати 1-2 години. Пити по 1/3 склянки, в залежності від захворювання.

Не можна використовувати для самолікування, потрібна консультація лікаря.

Можна приготувати спиртову настойку, яка застосовується для протирання прищів і гнійних утворень на шкірі, для розтирань хворобливих ділянок. Для внутрішнього застосування потрібно розводити водою (30 крапель настянки на 1/2 склянки води). Щоб приготувати настоянку, потрібно взяти скляну ємність, наповнити свіжими подрібненими суцвіттями і стеблами з листям, добре утрамбувати і залити спиртом. Настоювати 1 місяць. Приймати після консультації з лікарем.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook