Як вибрати і купити якісне насіння поштою (в інтернеті)? 5 головних правил

Вам потрібне насіння, але ви не хочете стояти у чергах? Бажаєте, не кваплячись, добре вивчити асортимент, дізнатися особливості сорту і тонкощі вирощування? Тоді вам варто купувати насіння в інтернет-магазині. Ми підкажемо, як онлайн вибрати якісний посівний матеріал.

1. Сплануйте покупку насіння

Перед тим, як братися за пошук насіння, слід чітко спланувати, що (які саме культури) і де (на якій площі) будете сіяти у майбутньому сезоні. Спонтанні покупки зазвичай закінчуються тим, що людина купує забагато насіння. Плануйте розміщення городини, враховуючи правила сівозміни. Від цього значною мірою залежить, який урожай в майбутньому ви отримаєте.

Найактивніше насіння купують наприкінці зими та упродовж усієї весни. У цей час придбати насіння певного сорту може бути не так просто, адже у сезон його активно розкуповують. Тому про покупку треба подбати завчасно, аби потім не пропустити терміни висівання.

2. Порахуйте, скільки насіння вам потрібно

Коли визначилися із культурами та площами, слід з’ясувати, скільки насіння вам необхідно придбати. Купите замало – доведеться похапцем докуповувати, а якщо посієте і погано зійде – можна взагалі без врожаю залишитися. Придбаєте забагато – насіння може зіпсуватися до наступного сезону, а як усе посієте – доведеться думати, куди розсаджувати. А город не гумовий! Тому залежно від ваших потреб треба визначити, скільки насіння вам потрібно купити.

На упаковці, як правило, кількість насіння вказують у грамах або штуках. Щоб вирахувати, скільки його купити, потрібно відштовхуватися від того, скільки врожаю ви хочете отримати. Для цього слід знати середню врожайність культури: скільки кілограмів овочів можна зібрати в середньому з 1 м. кв. Наприклад, середня врожайність пізньої капусти – 6-10 кг/м кв. Врахуйте також, що насіння сходить не стовідсотково. Але це не ознака поганої якості, а біологічна особливість. Тому не варто купувати насіння “у притик”. Ну і звісно, врахуйте норму висівання (норма висівання на 1 кв. м), оптимальну кількість рослин на 1 кв. м, а також скільки насінин в 1 г.

3. Вивчіть асортимент

Зазвичай на сайтах представлений широкий асортимент насіння, є детальний опис сортів та гібридів, розписані нюанси вирощування. Обирайте ті магазини, де є ретельно продуманий і структурований, простий у навігації каталог насіння і супутніх товарів, наприклад, як каталог інтернет-магазину насіння і саджанців sempochta.com.ua. За потреби, зверніться до консультанта. У хороших інтернет-магазинах є спеціалісти, які нададуть додаткову інформацію і допоможуть із вибором.

Не відмовляйтеся від купівлі обробленого насіння (дражованого, інкрустованого тощо). Кольорова оболонка на насінні – це стимулятори і добрива, які приносять рослині тільки користь. Тільки майте на увазі, що сіяти таке насіння треба лише у вологий ґрунт, а замочувати перед цим не можна. Якщо ж ви самі будете обробляти насіння перед висіванням, не забудьте придбати для цього необхідні препарати.

Кожен хоче посадити щось нове, виростити цікаві сорти і гібриди. Але вони не повинні становити більше третини всіх насаджень, 70% насіння повинне бути перевірених сортів – воно менш вибагливе і дає гарантований врожай.

4. Зверніть увагу на деталі

Зверніть увагу на такі дані, як:

  • виробник насіння (довіряти можна авторитетним виробникам насіння, які мають гарну репутацію);
  • звичайне чи профнасіння (професійне насіння призначене для фермерів і має вищий показник врожайності, більш стійке до шкідників та захворювань, дає плоди із більшим вмістом вітамінів та мікроелементів; воно коштує дорожче і продається великими партіями);
  • термін придатності (обов’язково з’ясуйте, якщо купуєте акційне насіння, адже часто розпродують насіння, термін придатності якого добігає кінця),
  • детальний опис (у ньому мають бути не загальні фрази, а детальний опис термінів висівання, цвітіння і плодоношення, розмір рослини, умови вирощування тощо),
  • обирайте районоване насіння, щоб не втратити врожай через примхи природи.

5. Оберіть надійний інтернет-магазин

В інтернеті є можливість вивчити і порівняти асортимент, ціни, умови купівлі насіння, відгуки про різні магазини та обрати найкращий. Порівнювати просто, швидко і зручно, адже це можна зробити у вільний час. Якби довелося ходити по насіннєвих магазинах, щоб придбати найкраще насіння, на це довелося б витрати багато часу і зусиль. Обирайте той інтернет-магазин, який не тільки пропонує широкий асортимент насіння та супутніх товарів, а й реалізує продукцію відомих авторитетних фірм, продає насіння як малими пачками від кількох грамів (для дачників), так і великими у професійних упаковках (для фермерських господарств). Зверніть увагу на те, чи інтернет-магазин здійснює доставку у ваш населений пункт.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook